in

Macaristan’da Hayvan Hakları Yürüyüşü

Ülkemizde de hayvanlara eziyet edenlere karşı yaptırımlar oldukça az. Ancak bazı ülkelerde bu cezalar, kanunlar çerçevesinde hapis cezasına kadar gidiyor. Macaristan da bu ülkelerden birisi. Ancak Macaristan’da toplanan 10 bin hayvan hakları koruyucusu hapis cezalarının tam olarak uygulanmadığından şikayetçi. Hayvan hakları koruyucuları gerçekleştirdiği protesto gösterisinde parlamentoya yürüyerek, hayvanlara eziyet eden kişilere hapis cezası verilmesini talep ederek kamuoyu oluşturmaya çalıştılar.
BUDAPEŞTE’DE 10 BİN HAYVANSEVER PARLAMENTOYA YÜRÜDÜ

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Macaristan’da toplanan 10 bin hayvan hakları koruyucusu gerçekleştirdiği protesto gösterisinde parlamentoya yürüyerek, hayvanlara eziyet eden kişilere hapis cezası verilmesini talep etti.

Macaristan'da Hayvan Hakları Yürüyüşü-Ajanimo-3
Macaristan’da yaşayan binlerce hayvansever, hayvanlara yapılan eziyeti protesto etmek için başkent Budapeşte’de toplandı. Parlamentoya yürüyen grup, Macar parlamentosundan hayvanlara eziyet eden kişilere hapis cezası verilmesini talep etti. Sadece başkent Budapeşte’de değil ülkenin diğer büyük şehirlerinde de gösteri düzenlediklerini söyleyen hayvanseverler, hayvanlara eziyet eden kişilerin kanunlarda var olmasına rağmen çok nadir olarak hapis cezası aldığını ancak bundan böyle hapis cezasının daha sık uygulanması gerektiğini söyledi.

Macaristan'da Hayvan Hakları Yürüyüşü-Ajanimo-1
Hayvanlara yapılan eziyete göre 3 yıl hapis cezası verildiği, ancak verilen hapis cezalarının ertelendiğini belirten hayvan hakları savunucuları, hükümetten hapis cezasının 10 yıla çıkarılmasını ve cezaların ertelenmemesini talep etti. Gösteriye 2 yaşındaki dişi Furujina isimli Boston teriyer köpeği ile gelen György Nagy, Macar devletinden ve mahkemelerden hayvanlara eziyet yapanların hapis cezasına çarptırılması için çalıştıklarını, hayvanların da insanlar gibi iyi şartlarda yaşamaya haklarının olduğunu söyledi. Kendisinin de Yorkshire terrier köpeği olduğunu söyleyen Fanni, hayvanlara eziyet edenlerin hapis cezasına çarptırılmasını, hayvanların dillerinin olmadığını ve dertlerini anlatamadıklarını, kendilerinin de hayvan koruyucuları olarak bugün bu gösteriyi düzenlediklerini kaydetti.

Macaristan'da Hayvan Hakları Yürüyüşü-Ajanimo-4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Düzensiz Yemek Saatleri Ajanimo 7 2

Minik Patileri Stresten Uzak Tutmanın Pratik Yolları

karasırtlımartı ajanimo1

Karasırtlı Martı Menekşe Plajı’nda Buluşturdu