in

Lüleburgaz Belediyesi’nin Gizli Toplama Kampı!

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde belediyeye ait geçici bakımevinin arka tarafında gizlenmiş bir toplama alanı bulunduğu iddia edildi. Hayvanların yaşam hakkına saygı duymayan kişiler tarafından şikayet edilen hayvanların buraya sürgün edildiği ve kötü muameleye maruz kaldığı söylendi.

Haykonfed Başkan Yardımcısı Nihal Kasa kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşım ile Lüleburgaz Belediyesi’nin bakımevinin bitişiğinde fakat gizlenmiş devasa bir esir kampının olduğunu söyledi.

Yılda 2400 hayvanın kısırlaştırılmasıyla sorumlu olan belediyenin günde ortalama 2-3 köpek kısırlaştırdığını söyleyen Haykonfed Başkan Yardımcısı, bazı insanların şikayeti ile toplanan köpeklerin bu ‘esir’ kampına sürgün edilerek içleri boş mama ve su kaplarının bulunduğu kızgın güneşin altında korumasız bir şekilde olduklarını iletti.

İçeriden gizli bir kapı ile geçilen yere gönüllülerin de girişinin yasak olduğu bildirildi.

Kırklareli Valiliğine yaptıkları talep üzerine vali tarafından soruşturma başlatıldığını dile getiren Haykonfed Başkan Yardımcısı, “Buradaki hayvanlar, gönüllülerin kontrolünde ait oldukları sokaklara geri dönecekler.” Dedi.

https://www.instagram.com/nihalaydinkasa/?hl=tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

baris

Korkuç İddialar: Hayvanlar için Saklı Cennet mi ? Cehennem mi?

evcil hayvanlar virus bulastiriyor mu

TVHB’den Covid-19’a İlişkin “Doğru Bilinen Yanlışlar” Hakkında Uyarı!