in

Büyük Patlama Yüzlerce Can Aldı! Hayvanlar için Harekete Geçtiler!

Lübnan’da meydana gelen patlamanın ardından çok sayıda insan ve hayvan hayatını kaybetti ve yaralandı. Animals Lebanon isimli hayvanları koruma derneği de harekete geçerek kayıp olan hayvanları bulmak ve yaralı hayvanları tedavi altına almak için gönüllü ekipler kurarak arama faaliyetlerine başladı.

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta bir depoda Salı günü çıkan yangının 2 bin 750 ton amonyum nitratın bulunduğu depoya sıçramasıyla meydana gelen patlama sonucu korkunç bir felaket yaşadı.

Bu felakette onlarca insan ve hayvan hayatını kaybetti, yüzlercesi de yaralandı.

YÜZLERCE HAYVAN İÇİN SOKAKLARA İNDİLER

Animals Lebanon isimli hayvanları koruma derneği merkezi de patlamadan etkilendi ve patlayan camlar sebebiyle birçok hayvan yaralandı.  Sokaklarda çok sayıda hayvanın yaralı olduğunu söyleyen dernek, patlamanın sonrasında çok sayıda sahipli hayvanın da kayıp olduğunu bildirdi.

Bir yandan yaralı hayvanların tedavilerine koşturan Animals Lebanon derneği diğer yandan kurduğu gönüllü kişilerden oluşan ekiplerle hayvanlar için arama kurtarma faaliyetleri yürütüyor.

HAYKUDER DE LÜBNAN İÇİN HAREKETE GEÇECEK!

Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği Başkanı (HAYKURDER) Erman Paçalı da kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı bir mesajda “Keşke onlar için Türkiye’den birkaç Veteriner Hekim ve tıbbi malzeme ulaştırabilsek…  Bu hususta yarın Tarım ve Orman Bakanlığı ile temas kuracağız. Şu an sadece dualarımız onlarla…  Bir an önce normale dönülebilmesi dileklerimizle, geçmiş olsun Lübnan!” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 2

Dilek Yarımadası’nda 3 Yunus Türü Görüldü

aşından yaralanmış Caretta Carettaöç

Başından Yaralanmış Caretta Caretta Kıyıya Vurdu