in

Londra’da Metro İstasyonu Panoları Kedi Fotoğraflarıyla Kaplandı

Londra’da Clapham Common metro istasyonunda 68 reklam panosu ilginç bir girişim neticesinde kedi fotoğraflarıyla doldu taştı.

metro-kedi-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kendilerini “Glimpse” olarak isimlendiren bir topluluk Kickstarter’da fonladıkları proje CATS için önce bir miktar para topladı. Ardından toplanan paralarla istasyondaki 68 reklam alanını kiralayarak kedi resimleriyle doldurdu.

metro-kedi-2

Mayıs ayında Kickstarter’da başlattığı kampanya ile 23.131 pound toplamayı başardı ve kısa adıyla CATS (The Citizens Advertising Takeover Service) inisiyatifiyle, halkın Londra’nın güneyindeki bir metro istasyonundaki reklam panolarını devralmasını sağladı.

metro-kedi-4

Glimpse, Birleşik Krallık hayvan kurtarma merkezi Battersea ile birlikte Clapham Common metro istasyonundaki reklam panolarını #CatsNotAds kampanyası kapsamında kedi fotoğraflarıyla kapladı.

metro-kedi-7

Açılımı Citizens Advertising Takeover Service olan CATS projesiyle insanların her gün maruz kaldıkları reklam alanları dikkat çeken bir projeyle eleştiriliyor. İstasyonun her bir noktasında insanların gözüne gözüne sokulan reklamların yerine bu proje kapsamında birbirinden sevimli kedilerin yakın çekim fotoğrafları geçiyor.

metro-kedi-5

Projenin başındaki isim James TurnerBu yeni bir TV dizisi için ya da kedi maması için hazırlanmış bir reklam kampanyası değil. Biz insanlara dünyayla ilgili farklı düşünmeleri için ihtiyaç duydukları ilhamı vermek istiyoruz. Böylelikle dünyayı değiştirmek için gerekli güce sahip olduklarını fark edecekler.” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PETA2

PETA’dan ‘Süt İçme, Bira İç’ Kampanyası

one cıkan kedi koken

Kediler Dünyaya Nasıl Yayıldı?