in

Leylekler Ölmesin Diye 12 Saat Elektrikler Kesildi

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde, elektrik direklerine ve iletim hatlarına konan leyleklerin akıma kapılıp ölmemesi için bazı mahallelerde 12 saatlik elektrik kesintisine gidildi.

Alınan bilgiye göre, Avrupa’dan Afrika’ya göç eden binlerce leylek, Pelitören, Karacalar, Derecikören mahallelerindeki elektrik direklerine ve elektrik iletim hatlarına kondu.

Leylekler Ölmesin Diye 12 Saat Elektrikler Kesildiöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Durumu fark eden vatandaşlar, Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ (UEDAŞ) ekiplerine bilgi verdi. Bölgeye gelen ekipler, leyleklerin ölmemesi için elektrikleri kesti.

Yaklaşık 12 saat boyunca kesinti yaşayan mahalle sakinleri, leyleklerin göç yollarına devam etmesinin ardından elektriğe kavuştu.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, ilçelerindeki 25 leylek yuvasıyla turizm logolarında leyleklere yer verdiklerini söyledi.

Leylekler Ölmesin Diye 12 Saat Elektrikler Kesildi

Yavaş, yeni belediye binasının projesinde leylek yuvası bulunduğunu belirterek, “Doğal yaşama saygı Sındırgı’da faaliyet gösteren bütün kurumlarda da var. UEDAŞ yetkilileri doğal yaşama saygısını göstererek bayram demeden sabaha kadar çalışmalarını sürdürdü. Leyleklerin de zarar görmemesini sağlayarak uzun uğraşlar sonucu elektriği verdi” diye konuştu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

domuzlari oldurmek isterken kendi oldu

Tarlasına Giren Domuzları Tüfekle Vurmak İsterken Kendini Vurdu

Ekrem İmamoğlu Sokak Hayvanları için Talimat Verdi“Eylül’de Çalıştay Ekim’de Manifesto”öç

Ekrem İmamoğlu Sokak Hayvanları için Talimat Verdi: “Eylül’de Çalıştay, Ekim’de Manifesto”