in

Lepisteslerin Mükemmel Ev Hayvanı Olmasının 5 Sebebi

Lepisteslerin eşsiz çeşitliliği ve olası sonsuz renk kombinasyonlarına bakıp yorgunluk hissetmek neredeyse imkansız.

Kabul edelim ki, bazılarımız kedi yada köpek beslemeyi tercih etmiyor. Kuşların bakımı ise zor geliyor. Bazılarımız ise hayvan sahibi olmak istemiyor ya da böyle bir yaşam tarzını benimsemiyor. Ama uzun bir iş gününün sonunda herkesin sessizlik içinde bir canlının sıcaklığına ihtiyacı olduğuna eminiz. Buna en iyi çözüm balık beslemek; ama bu herhangi bir balık değil, akvaryum balığı olan etrafına ışık saçan bir balık; lepistes

lepistes 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

1.  Onlar göz kamaştırıcıdır

lepistes 8

Lepisteslerin gösterişli kuyrukları olduğunu farkındasınız, ama daha önce inanılmaz çeşitliliğini fark etmiş miydiniz? Düzinelerce farklı renkte ve çeşitli kuyruk şekillerine sahip lepisteslerin, erkeklerinin dişilerine göre daha küçük ve daha parıltılı kuyrukları var.

2. Onlar küçük balıklardır

lepistes 7

Lepistesler fazla yer kaplamaz bu yüzden büyük bir akvaryuma gerek yoktur. Az sayıda güzel balık istiyorsanız, masanızın üzerine küçük bir su tankı alabilirsiniz.

3. Onlar az bakım gerektirirler

lepistes 6

Onları canlı tutmak inanılmaz kolaydır, sadece akvaryumlarını temiz tutup, beslemek onları mutlu eder. Mantar hastalığı dışında yakalanacakları pek az hastalık vardır.

4. Onlar kolayca yavrulayabilir

lepistes1

Lepisteslerin çok uzun ömürleri yoktur. Buna rağmen onların yavrulaması çok kolaydır ve dişiler her ay 30-40 yavru doğurabilirler. Eğer lepistes stoğunuzla yakından ilgilenirseniz, onların üremelerini gözlemleyebilirsiniz. Bu süreçte akılda tutulması gereken tek şey, yavruların büyümesini görmek istiyorsanız, yumurtalama süresince akvaryumun başında olmanız, çünkü yetişkin lepistesler öğle yemeği için bazı yumurtalarını yiyebilir.

5. Onlarla asla sıkılmazsınız

lepistes 9

Lepisteslerin eşsiz çeşitliliği ve olası sonsuz renk kombinasyonlarına bakıp yorgunluk hissetmek neredeyse imkansız.

lepistes 3

Lepistesler genelde satılıyor. Nasıl satın almayıp sahipleneceğiz diye soranlar elbette ki vardır. Evcil hayvan dükkanlarından satın almayıp, internet üzerinde ücretsiz sahiplendiren platformlardan ya da yakınlarınızda lepistes sahibi olan arkadaşlarınızdan edinmenizi tavsiye edebiliriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uykuu

Köpeklerin Her Yerde Uyuyabileceğini Kanıtlayan 20 Uykucu Köpek

on cizmeli 1

Bir Çizmeli Kedi Kolay Yetişmiyor: Doğum Günün Kutlu Olsun Charles Perrault