in

Leishmania Hastası Bozo 7 Gündür Kayıp

İstanbul Ümraniye’ye bağlı Çakmak Mahallesi’nde kaybolan ve Leishmania Hastası olan 10 yaşındaki Husky cinsi Bozo isimli köpekten 7 gündür haber alınamıyor.

8 yıl önce Yeşim Tarkal’ın sokak hayvanlarını beslediği esnada sadece 17 kilo iken bulduğu Husky cinsi köpek 7 gündür kayıp. Tarkal, tedavilerini yaptırarak hayata tutunmasını sağladığı ve ayrıca Bozo ismini verdiği köpeğin, bir an önce sağlıklı bir şekilde bulunmasını bekliyor. Tarkal, Bozo’nun bulunması için bir de ödül koyduğunu belirtiyor.

Leishmania Hastasi Bozo 7 Gundur Kayip

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bozo’nun Dikkat Edilmesi Gereken Bir Hastalığı Var

Leishmania hastası olan 10 yaşındaki Bozo’nun uygulanması gereken bir tedavisi var. İç-dış parazit aşılarının düzenli olarak yapılması gerektiğini söyleyen Tarkal, ayrıca Bozo’nun mamalarının onun ihtiyacına yönelik olduğunu ve bağışıklığının düşmemesi gerektiğini de söylüyor.

Her Gün Bozo’yu Aramak İçin Tuzla’dan Ümraniye’ye Gidiyor

Tarkal, ” 30 yıldır hayvan gönüllüsüyüm. Bozo ile 8 yıl önce besleme yaparken karşılaştım. Tedavi ettirdim, 3 kez barınağa gitmek zorunda kaldı, kaçtı, yuva buldum ve son sefer yine kaçtı. Bir gözünde kan oturmuş gibi bir lekesi var, mavi gözlü ve iki kulağında da barınak küpesi deliği var. Kaybolduğunda göğüs tasması vardı ama çıkarmış ya çıkartılmış olabilir. İyi huylu bir köpektir, havlamaz ama ulur. Tüm barınaklara baktım ama yok. Belki birileri iyi niyet ile sokakta bulup evine almış olabilir. Lütfen Bozo’yu görenler bana saat fark etmeksizin 7/24 ulaşsınlar. ” Oldukça üzgün olan Tarkal, Bozo’nun bir an önce bulunmasını diliyor.

YEŞİM TARKAL İLETİŞİM NUMARASI: 0542 215 8451

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Baharin Mujdecisi Olarak Bilinen Leylekler Bu Yil Daha Erken Geldi 1

Baharın Müjdecisi Olarak Bilinen Leylekler Bu Yıl Daha Erken Geldi

3 Mart Dunya Yaban Hayati Gununde 234 Sivil Toplum Kurulusundan Aciklama Yaban Hayatini Birlikte Koruyabiliriz

3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü’nde 234 Sivil Toplum Kuruluşundan Açıklama: Yaban Hayatını Birlikte Koruyabiliriz!