in

Lacoste, Dünyaca Ünlü Timsah Logosunu Nesli Tehlikede Olan Hayvanlar için Değiştiriyor

Dünyanın en ikonik logolarından birine sahip olan Lacoste, 85 yıllık ünlü timsah logosunu iyi bir amaç uğruna değiştirmeye hazırlanıyor.

Marka tarihinde ilk defa BETC adlı ajansın çalışmalarıyla ünlü logo değişecek. Ancak Lacoste hayranlarının korkması için bir neden yok. Zira bu değişim kalıcı değil, bir sosyal sorumluluk kampanyası amacıyla hazırlandı.

lacoste yeni logo

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Marketing Türkiye‘nin haberiner göre Lacoste, oldukça sınırlı sayıda satışa sunulacak polo tişörtlerinde  soyu tükenmekte olan on hayvanın logosunu kullanacak. Lacoste ve International Union for Conservation of Nature (IUCN) iş birliğiyle hazırlanan kampanyanın amacı dünyada soyu en çok tehlikede olan hayvanların korunmasına yardımcı olmak.

Lacoste ve Fransız reklam ajansı BETC, hayvan hakları derneğiyle beraber çalışarak on tehlike altında tür belirledi ve bu türler Lacoste’un ikonik polo tişörtlerine logo olarak girdi.

Tehlike altındaki her tür için üretilen tişört sayısı aynı zamanda bu türlerin doğal hayatta kalan bireylerini simgeliyor. Yani doğada sadece 30 tane kalan Körfez muturu için 30 Körfez mutur logolu tişört üretildi.

Toplamda bin 775 tane üretilen polo tişörtler bu haftaki Paris Moda Haftası’nda sergileniyor. Tişörtler ayrıca Lacoste’un web sitesinde de satışa sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mahallenin Kedilerine Sahip Çıkan Cami İmamıMedeniyet Böyle Bir Şeyöç

Mahallenin Kedilerine Sahip Çıkan Cami İmamı: “Medeniyet Böyle Bir Şey”

Hollandalı Hayvanseverler ve Hollanda Hükümeti Arasında Yaban Hayvanı Kriziöç

Hayvanseverler ve Hollanda Hükümeti Arasında ‘Yaban Hayvanı’ Krizi