in

‘Kuzu Gibi’ Bir Kedi: Steve

Yeni Zelanda’da bir köyde yaşayan sevimli kedi Steve, 8 aylıkken kuzularla arkadaş olduğundan beri kendini onlardan biri zannediyor.

steve-kuzular2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kuzu gibi bir kedi tanıyor musunuz? Genelde birçok kedi pek afacan, pek bir yaramaz olur. Ama burada ‘kuzu gibi’ benzetmesini gerçek anlamıyla yerine getiren Steve’i tanıyınca soruyu da yanlış anladığınızı fark edeceksiniz. Çünkü Steve, gerçekten ‘kuzu gibi’ bir kedi.

Yeni Zelanda’da, Güney Taranaki bölgesindeki Waitotara şehrine yaklaşık 50km uzaklıktaki Ngamatapouri köyünde insan dostları Amanda ve Ben Whitlock çiftiyle yaşayan kedi Steve’i dünyadaki diğer kedilerden farklı kılan bir özelliği var.

Steve, kendini kuzu sanıyor ama sıradan bir kuzu olmadığının da farkındaymış. Amanda Whitlock, Steve’in kendisini kuzuların lideri olarak gördüğünü söyleyip ekliyor: “Kuzularla bahçede oynarken, kuzuların onu takip etmesini istiyor. Adeta bir sürü lideri gibi çalıların arasında gezerken, kuzuların kendisini takip edip etmediğini kontrol ediyor”

https://www.youtube.com/watch?v=Bmm1YTN_MvM

Amanda ve eşi Ben, Steve’i sahiplendiklerinde henüz sekiz aylıkmış. Onu soğuk bir kış gününde, yaşadıkları çiftliğe getirmişler ve kuzular 3 gün boyunca onu sıcak tutmak için yanında durmuş. İşte sevimli kedinin kuzularla dostluğu da böyle başlamış.

steve-kuzular1-oc

O ilk günden itibaren Steve de bu kuzularla arkadaş olmuş. Bir süre içeride onlarla vakit geçirdikten sonra artık onlarla birlikte dışarıya da çıkmaya başlamış. Amanda onu mutfak camından gözlemlediğinde, Steve’in sürekli koyunlarla birlikte gezdiğini ve oynadığını görmüş. Bu anların fotoğraflarını çekip internette yayınlamaya başlamış.

Steve’in koyunlarla birbirinden güzel fotoğrafları internet üzerinde viral bir şekilde popüler olmuş.  Wanganui Chronicle dergisi ön sayfasında bu fotoğrafları keşfedip yayınladıktan sonra Steve’in popülerliği daha da artmış. Şimdiyse haberleri internette o kadar yayıldı ki artık ünü Yeni Zelanda sınırlarını aşıp dünyaya ulaştı.

Kaynak: TheDodo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

maya on

Tekerlekli Sandalyesiyle Hayata Gülümseyen Köpek: “Maya “

orumcekagı on

Örümcek Ağı Gerçekten Dünyanın En Sağlam Maddesi mi?