in

‘Kuzey’ Köpeği Av Tüfeği ile Vurduğu İddia Edilen Kişi Gözaltına Alındı

Mardin’de 9 gün önce 2 aylık köpeği av tüfeğiyle bacaklarından vurarak yaralayan İ.A. (75), jandarma tarafından yakalanıp gözaltına alındı. Durumu ağır olan ve ‘Kuzey’ adı verilen yavru köpeğin ön ayaklarının kesileceği belirtildi.

Mazıdağı ilçesinde 2 aylık köpek, 23 Haziran’da kimliği belirsiz bir kişi tarafından av tüfeğiyle ateş edilerek bacaklarından yaralandı. Bacaklarına çok sayıda saçma isabet eden yavru köpeğin, vurulduğu yerde 5 gün kaldığı için bacaklarının kurtlandığı ve enfeksiyon kaptığı öğrenildi. Hayvanseverler tarafından bulunan yavru köpek, hemen Mardin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne götürüldü. İlk müdahalesi burada yapılan köpek, daha donanımlı bir hastanede tedavisi için İstanbul’a gönderildi. Durumu ağır olan yavru köpeğin ön ayaklarının kesileceği belirtildi.Kuzey Köpeğin Av Tüfeği ile Vurduğu İddia Edilen Kişi Gözaltına Alındı 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Merkezimize gelen ihbar sonucu, koruma altına alan vatandaştan teslim alınarak gerekli ilk müdahalesi yapılan ve veteriner hekimlerimizin yaptığı kontroller sonucunda vücudunda birçok saçma ve kırıklar tespit edilen köpeğimiz Kuzey’in, İstanbul Veteriner Tıp Merkezi’ne sevkine karar verildi ve tüm nakil ve tedavi masrafını Mardin Büyükşehir Belediyesi üstlendi” denildi.

Kuzey Köpeğin Av Tüfeği ile Vurduğu İddia Edilen Kişi Gözaltına Alındı 3

Bu arada ağır yaralı yavru köpek Kuzey’in tedavi sürecinde, köpek oyun videoları izletilerek rehabilite edilmeye çalışıldığı öğrenildi.

Kuzey Köpeğin Av Tüfeği ile Vurduğu İddia Edilen Kişi Gözaltına Alındı 4

Şüpheli Yakalandı

Yavru köpek Kuzey’in vurulmasıyla ilgili çalışmalarını sürdüren jandarma, şüpheli İ.A.’yı gözaltına alındı. Şüpheli hakkında adli ve idari işlemlerin sürdüğü belirtildi.

Kuzey Köpeğin Av Tüfeği ile Vurduğu İddia Edilen Kişi Gözaltına Alındı 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden7milyonyıllıkdinozorcenesicikti

Avcılar’da Polis Baskını: Evden 7 Milyon Yıllık Dinozor Çenesi Çıktı

eylülç

Hakimin, Eylül İsyanı: Önce Hayvandan Başlıyorlar Sonra İnsana Yöneliyorlar