in

Kuyu’nun Kurtarılması için Düşünülmüş Birbirinden Yaratıcı Projeler

Umudun simgesi Kuyu köpeğin kurtarılması için ülkemizin güzel insanlarının gönderdiği, yürekleri kadar güzel, umutları kadar aydınlık ve yaratıcı projeler.

Umudun simgesi “Kuyu” köpek, 13 gün boyunca mahsur kaldığı o kör kuyuda bize çok şey öğretti. Birlik olmayı, destek olmayı, omuz omuza vermeyi ve en önemlisi fikirleri bir kenara bırakıp vicdanları birleştirmeyi… Hayvan haklarının bile hiçe sayıldığı ortamda kuyuya düşen bir can için elinden gelen herşeyi yapabileceğini, insanlığın nasıl seferber olabileceğini öğretti.

Bilimi de, ilimi de öğretti… Güzel insanlarımızın benim de bir katkım olsun diye, bir kağıt ve bir kalem ile “O köpek oradan nasıl çıkar?” deyip kafa yorduğu proje çizimlerindeki yaratıcı güzelliğini öğretti…

Ve “Kuyu” köpekle aslında bilime hiçte uzak olmadığımızı öğrendik ve Mustafa Kemal Atatürk’ün “HAYATTA EN HAKİKİ MÜRŞİT İLİMDİR, FENDİR” sözünün güzelliğini öğrendik.

Tüm bu güzelliklerin ortasında, 13 gün boyunca kuyunun diğer tarafındaki kahramanlardan biri olan, HayKonfed İstanbul Koordinatörü Barış Şengün’e ulaştırılan umut dolu projeler için söylediği “Kuyu köpeğin kurtarılmasını isteyenler onlarca proje çizip yolladılar. Yeni yeni icatlar denediler. Herhalde bir yıl içinde TÜBİTAK’a bu kadar proje gönderilmemiştir.” sözle taçlandırıyoruz.

İşte “Kuyu” köpeğin kurtarılması ülkemizin güzel insanlarının Barış Şengün ve Haykonfed’e gönderdiği yürekleri kadar güzel, umutları kadar aydınlık ve yaratıcı projelerinden bazıları:

1-kuyu-kopek-projeler9

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

2-kuyu-kopek-projeler5

3-kuyu-kopek-projeler6

4-kuyu-kopek-projeler4

5-kuyu-kopek-projeler3

6-kuyu-kopek-projeler1

7-kuyu-kopek-projeler12

8-kuyu-kopek-projeler

9-kuyu-kopek-projeler10

10-

 

kuyu-kopek-projeler11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotoğraflar HayKonfed’ten alınmıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kuyumektupon

Kuyu’nun Kahramanlarına Minik Ellerden Duygulandıran Mektuplar

yavrukediyibeslemekisterkensehitoldu

11 Yaşındaki Ahmet, Yavru Kediye Sütlü Ekmek Götürdüğü Sırada Şehit Oldu