in

Kuyu Köpek Bir Kez Daha Kurtarıldı

Halsizlik ve durgunluk şikayeti ile hastaneye götürülen Kuyu köpek sonun kurtarıcısı Barış Şengün ile buluştu.

13 gün sonra düştüğü kuyudan kurtarılarak hepimizin umudu olan Kuyu köpek, kusma, ishal, yüksek ateş, iştahsızlık şikayeti ile Fatih Hayvan Hastanesi‘ne getirilmiş ancak kurtarıcısı HayKonfed İstanbul Koordinatörü Barış Şengün ile görüştürülmemişti. Kuyu’nun mikrop kapabileceği gerekçesi ile içeri sokulmayan Barış Şengün Kuyu’nun hayatından endişe etmiş ve sosyal medyada #KuyuNerede Hashtagi ile İBB’den bir açıklama beklemişti.

kuyu-kopek-bir-kez-daha-kurtarildi1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Gelen tepkiler üzerine İBB veterinerlik sosyal medya hesabından Kuyu’nun olduğu bir video paylaşmış ve durumunun iyi olduğunu açıklamıştı ancak hayvanseverler videoyu inandırıcı bulmamıştı.

kuyu-kopek

Bugün öğle saatlerinde basın mensupları ile hayvan hastanesine giden Barış Şengün uzun uğraşlar sonucu hastane müdürlüğünden içeri girme izni almayı başardı. Basın mensupları ile Kuyu’nun yanına giren Barış Şengün sonunda kurtarıcısı olduğu Kuyu köpeği görmeyi başardı.

kuyu-bir-kez-daha-kurtarildi

Günlerdir karantina gerekçe gösterilerek Kuyu köpeği görmesine izin verilmeyen Şengün durumu sosyal medya hesabından eleştirdi.

kuyu-terar-kurtuldu2

 

 

Kuyu köpeğin hastalığıyla ilgili konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hekimi Büşra İnal Günay, “Kuyu durgunluk ve iştahsızlık şikayetiyle hastanemize geldi. Yapılan tetkikler ve testler sonucu ‘Parvoviral Enterit’ denilen halk arasında kanlı ishal olarak bilinen bir hastalığa yakalandı. Elimizde bulunan bütün imkanları kullandık ve Kuyu’muz iyiye doğru gidiyor. Bu hastalık için özel antikor var, o terapi uygulanıyor ve devam ediyor. Yaklaşık iki gün önce bağışıklık sistemini ve genel durumunu desteklemek amaçlı kan nakli yaptık. Şu anda da serum tedavisiyle beraber yavaş yavaş gıda alımına geçtik. Serum ve ilaç tedavisiyle birlikte tedavisi devam ediyor. Genç hayvanlarda bu hastalığının ölümcül bir riski olabiliyor. Kuyu gayet dirençli bir köpek, sonuçta 11 günlük bir kuyuda yaşama mücadelesi verdi. Şimdi bu hastalığı da yendi şimdi bizimle beraber” dedi.

kuyu-kopek-bir-kez-daha-kurtarildi

 

Konuyla ilgili bir önceki haber için:

İBB Veterinerlik Kuyu Köpekle Beraber Video Yayınladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2017sonyfotografon

Sony’nin 2017 En İyi Fotoğraflarında Hayvanlar İlk Sıralarda

dogumyapanmaymunon

Bir Gelada Maymununun Doğum Anını Yakalamak