in

‘Kutup’ Köpeği Uykusunda Vahşice Öldürdüler

Akçay’da bölge haklı tarafından çok sevilen, çocukların sevgilisi ‘Kutup’ köpek, Edremit Belediyesine ait çay bahçesinde çalışan bir garson tarafından vahşice tüfekle vurularak öldürüldü.

Hayvanlara yönelik şiddet bitmek bilmiyor. Hayvanseverlerin tüm çabalarına rağmen kötülük yurdun farklı yerlerinde ortaya çıkmaya devam ediyor. Hayvanlara karşı uygulanan şiddetin adresi bu sefer Akçay oldu. Edremit Belediyesine ait halka açık aile çay bahçesinde garson olarak çalışan İ. C.  isimli şahıs alkol aldıktan sonra gece yarısı, ‘Kutup’ isimli köpeği uyuduğu sırada ruhsatsız tüfeğiyle vurarak öldürdü!

kutup kopek 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

20 Şubat’ta Akçay, Kızılkeçili köyü’nde meydana gelen olayda, İ. C. isimli şahıs gece yarısı alkol aldıktan sonra kısırlaştırılmış, aşılanmış, köy meydanında yaşayan, meydandan gelip geçen hemen herkesin beslediği, sevip okşadığı, hatta özellikle çocukların dostu olan ‘Kutup’ isimli köpeği en masum ve savunmasız hali ile uyurken çay bahçesinde bulundurduğu ruhsatsız tüfeğiyle öldürdü.

kutup kopek 1

Ruhsatsız tüfeğini çay bahçesinde tutuyormuş

Olaya şahit olanların da yardımı ile hakkında suç duyurusunda bulunan şahıs köpeği öldürdüğünü itiraf etmesine rağmen serbest bırakıldı. Halen Edremit Belediyesine ait halka açık aile çay bahçesinde çalışmaya devam eden İ. C. hakkında sadece para cezası kesilerek olayın üzeri kapatılmak istendi.

Bireysel silahlanmanın bu kadar kolay olduğu ülkemizde, belediyeye ait bir çay bahçesinde  bir garsonun tüfek bulundurabilmesi ise dehşetin boyutunu gözler önüne serdi.

kutup kopek 3

ajanimo’ya konuşan bölgede yaşayan bir hayvansever, ”Bu vicdansızın cezasız kalmaması ve daha fazla masum canı katletmemesi için, artık ciddi önlemler ve caydırıcı cezai yaptırımlar istiyoruz. Suçu işleyenin hiçbir şey olmamış gibi aramızda dolaşması bizi tedirgin ediyor. Bireysel silahlanmanın bu kadar kolay olduğu bir ortamda köpeğimizi öldüren bu ve bu gibi şahıslar, yarın başka hayvanlara veya bize de aynısını yapabilir.” açıklamasını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bos dairede mahsur kalan kedi sut sayesinde kurtarildi 2

Antalya’da Boş Dairede Mahsur Kalan Kedi Kurtarıldı

Dışarıda Kalan Sahibine Kapıyı Açan Akıllı Kediöç

Dışarıda Kalan Sahibine Kapıyı Açan Akıllı Kedi