in

Kutup Ayısı ‘Pizza’nın Özgür Olması İçin İmza Kampanyası Başlatıldı!

Çin’de bir alışveriş merkezinin içindeki tema parkına kapatılan ‘Pizza’ adlı kutup ayısının kurtarılması için imza kampanyası başlatıldı.

kutup-ayısı-2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çin’in Guangcou kentindeki Grandview Centre alışveriş merkezinde yer alan Okyanus Tema Parkı’na ziyaretçilerin fotoğraf çekmesi için kapatılan Pizza, “dünyanın en mutsuz kutup ayısı” olarak nitelendiriliyor. Alışveriş merkezi içerisinde tutulan Pizza’nın yanında 6 morina, 5 mors buzağı ve bir kurt da yer alıyor. Pizza ve diğer hayvan dostlarının kurtarılması için Okyanus Tema Parkı’nın kapatılması amacıyla başlatılan imza kampanyasına yaklaşık 400 bin kişi katıldı.

Kampanyayı başlatan yardım kuruluşu Animals Asia, Pizza’nın ihtiyacı olan doğal yaşam koşullarını sağlamak için hiçbir girişimde bulunulmadığını ifade ederken, tema parkının sahipleri kutup ayısının tutulduğu bölümdeki koşullarda iyileştirmeye gidildiğini savundu.

kutup-ayısı-3

Animals Asia’nın yöneticisi Dave Neale, çalışanların kutup ayılarının nasıl bir ortamda yaşaması gerektiğini bilmediğini belirterek, “Tema parkındaki genel görünüm ve hayvanların bulunduğu tesisler uluslararası kamuoyunu gerçekten şok etti” dedi.

Ticari baskılar ve bilgisizlik nedeniyle çoğu zaman böyle gaddarca uygulamalarla karşılaşıldığını söyleyen Neale, “Kutup ayılarının bir alışveriş merkezindeki küçük cam kafeste konforlu bir şekilde yaşaması mümkün değil” diye konuştu.

Suçlamaları Reddetti

Olayın duyulmasının ardından sosyal medyaya yüklenen fotoğraf ve videolar tüm dünyada yankı uyandırdı. Pizza’nın tutulduğu parkın yöneticiliğini yapan Li Chengtang tepkileri reddederken, “Kutup ayısı akvaryumun içerisinde gayet mutlu” ifadesinde bulundu. Animals Asia’ya göre, Çin’de yabani hayvanları sergileyen en az 39 tema parkı bulunuyor.

Daha fazla bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

farukçelik

Bakan Faruk Çelik: “Bunlara hayvan demek, hayvana hakarettir”

one cıkan beyazıt ozturk

Beyazıt Öztürk’ü Gören Keçiler Kaçtı!