in

Kütahya’da Yıldırım Çarpan İneklerine Sarılıp Ağladılar

Kütahya’da Girkin ailesi yıldırım düşmesi sonucu hayatını kaybeden ineklerine sarılıp ağladı.

yıldırım-ınek-2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kütahya’nın merkeze bağlı Akoluk köyünde, geçimlerini sağladıkları 8 ineğinden 5’i yıldırım çarpması sonucu ölen yaşlı çift, ölen ineklerine sarılarak ağladı. Yerel kaynakların aktardığına göre, merkeze bağlı Akoluk köyünde yaşayan Ahmet Girkin, ailesine ait 8 ineği otlatmak için Kızıleğrek mevkiindeki meraya götürdü. Girkin, bir süre sonra inekleri merada bırakıp yakındaki nohut tarlasına gitti. Aniden başlayan şiddetli yağış sırasında yıldırım düştüğünü fark eden Girkin, döndüğünde büyükbaş hayvanlardan 5’inin öldüğünü gördü. İneklerinin öldüğünü haber alıp olay yerine gelen baba Hüseyin ve anne Fatma Girkin, kaybettikleri ineklerine sarılarak gözyaşı döktü.

yıldırım-ınek-3

Ahmet Girkin, yaptığı açıklamada, ineklerin şiddetli yağış nedeniyle merada altına sığındıkları ağaca yıldırım düştüğünü, bu yüzden öldüklerini söyledi. Bu sırada kendilerine ait tarlaya gittiğini, döndüğünde 5 ineğin öldüğünü gördüğünü anlatan Girkin, “Ben köyde çiftçilikle ve hayvancılıkla geçimimi sağlayan biriyim. Tüm sermayem bu ineklerdi. Başka gelir kaynağım yok. Bu ineklerin sütlerini satarak geçimimi sağlıyorum. Devletimizin yardımlarını bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

yıldırım-ınek-4

Anne Fatma Girkin de şunları dile getirdi: “Yıllar önce bir ineğimiz vardı. Bu inekler ondan çoğaldı ve 8 ineğimiz oldu. Şimdi 5’i hayatını kaybetti. Bazılarının karnında buzağı da vardı. Biz bundan sonra ne yaparız bilmiyorum. Herşeyimiz bu ineklerdi. Bu hayvanlar benim evladım gibiydi. Bize oğlumuz bakıyor. Ne yapacağımızı bilmiyoruz.”

yıldırım-ınek-5

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü görevlileri köye gelerek ölen ineklerle ilgili olay yerinde inceleme yaptı.

Aileye ulaşan Kütahya Valiliği, “Valiliğimiz tarafından gerekli çalışmalar başlatılmıştır” diyerek aileye yardımda bulunacağı mesajını paylaştı:

yıldırım-ı6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitler1

Dubai’deki Yeni Moda: Bitlerle Saç Bakımı

nikahmama1

Edirneli Hayvan Dostundan Nikah Şekeri Yerine Kedi ve Köpeklere Mama