in

Kütahya’da köpeklerin ve yaban hayvanlarının zehirlenmesiyle ilgili inceleme başlatıldı

Kütahya’da 2 köpek, 1 tilki ve 2 kuş cinsi hayvanın zehirlenerek öldürülmesiyle ilgili inceleme başlatıldı.

KÜTAHYA’NIN TAVŞANLI İLÇESİ TUNÇBİLEK BELDESİNDE SAHİPSİZ KÖPEKLERİN VE YABAN HAYVANLARININ ZEHİRLENMESİYLE İLGİLİ OLARAK İNCELEME BAŞLATILDIĞI BİLDİRİLDİ.

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesi Tunçbilek beldesinde köpeklerin ve yaban hayvanlarının zehirlenmesiyle ilgili olarak inceleme başlatıldığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Tavşanlı Tunçbilek beldesi Yaylacık mevkiinde köpeklerin ve hayvanların zehirlenmesi ile ilgili olarak Tavşanlı İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Doğa Koruma İlçe Müdürlüğü ile bahse konu olan bölgede yapılan incelemede, 2 köpek, 1 tilki ve 2 kuş cinsi hayvanın öldürüldüğünün tespit edildiği belirtildi.

Yapılan açıklamada, “Olay yerinde bulunan ve zehirli olduğu değerlendirilen tavuk kemiği parçaları ve zehirlenen hayvanlara ait numuneler Bornova Veteriner Araştırma Enstitüsüne gönderilmiştir. Olayın aydınlatılmasına yönelik Kütahya İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Timi (HAYDI), Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) Olay Yeri İnceleme Timi ve Tavşanlı İlçe Jandarma Komutanlığından teşkil edilen özel ekiplerle hassasiyetle araştırmalara devam edilmektedir” denildi.

Leman Sam ölüme terk edilen atlar için konser verecek

Ataşehir’de dereye düşen 6 köpek kurtarıldı