in

Kütahya’da İşe Alınan AKP’li Eski Vekilin Kızı Ankara’da Kedi Satıyor

AKP Kütahya eski Milletvekili Hüsnü Ordu’nun kızı Sümeyra Ordu’nun Kütahya Belediyesi Özel Kalemi’ndeki işine giren ancak Ankara’da yaşayan Ordu’nun internet sosyal medya hesabından kedi üretip sattığı ortaya çıktı.

Milyonlarca genç iş ararken, AKP Kütahya eski Milletvekili Hüsnü Ordu‘nun kızı Sümeyra, sınavsız ve açıktan atamayla Kütahya Belediyesi Özel Kalemi’nde işe girdi. Ancak Ankara’da yaşayan ve internet üzerinden kedi satışı yapan Sümeyra’nın işe gitmediği ortaya çıktı. Aydan aya hesabına yatan maaşını ise düzenli olarak aldığı iddia edildi.

Kütahya’da İşe Alınan AKP’li Eski Vekilin Kızı Ankara’da Kedi Satıyor 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre Ankara’da yaşayan ve Kütahya’daki işine gitmeyen Sümeyra Ordu, hem devletten maaşını alıyor hem de kedi satarak para kazanıyor. Sosyal medyada “sumeyracathouse” adıyla site açan Ordu, yüksek fiyatlara cins kedileri pazarlıyor. Yasalara göre kamu görevlilerinin ticari kazanç elde edecek başka bir işte çalışması ise yasak. AKP’li Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu skandalı doğruladı ve SÖZCÜ’ye şunları söyledi: “Özel Kalem olarak görevli bizde görevli… Bakanlık onayıyla alındı. Ama raporlu. Başkası o görevi yapıyor. Geliyor, rapor alıyor ve izin kullanıyor. Ankara’da TOKİ’ye naklen geçmek istiyor. Doktor rapor veriyorsa ben ne diyeyim?” CHP Kütahya Milletvekili Fazıl Kasap da SÖZCÜ’ye ‘’ Vekil kızı, 6 aydır hiç işe gelmeden, Ankara’da oturduğu yerden maaş alıyor. Bu, adaletsizliktir hukuksuzluktur kural tanımazlıktır. Halkın vergileri gasp ediliyor” dedi.

Kütahya’da İşe Alınan AKP’li Eski Vekilin Kızı Ankara’da Kedi Satıyor 2
Ordu, gelen tepkilerin ardından Instagram hesabını gizli yapıp ismini değiştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

aragulerfotograf

Hayatını Kaybeden Dünyaca Ünlü Fotoğraf Üstadı Ara Güler’in Objektifinden Tarih Kokan Kareler

Denizler ve Okyanuslarda En Çok Plastik Kirliliği Yaratan Şirketler Hangileriöç

En Çok Plastik Kirliliğine Yol Açan Şirket Coca-Cola