in

Kütahya Hayvan Barınağı’nda Vahşet!

Kütahya Bakımevi’nde çekilen görüntüler hayvanların, barınağın kötü koşullarındaki yaşam mücadelesini gözler önüne serdi.

Kütahya Bakımevi’nde hayvanların kötü şartlar altında yaşadıkları, hasta-yaralı oldukları ve hatta açlıktan birbirlerini yedikleri görüntüler sosyal medyada büyük tepki topladı.

kutahya1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Haykonfed Başkanı Nesrin Çıtırık’ın yaptığı açıklamaya göre; barınaktaki hayvanlar zor şartlar altında yaşam mücadelesi verirken aç kalan hayvanlar birbirlerini yemeğe başladılar. Barınakta görevli iki veteriner olmasına rağmen hayvanlarla ilgilenilmediği hatta Sağlık Müdürü’nün sorumlu olduğu halde barınağa pek gitmediği, gitse bile hayvanların durumuna bakmadığını belirtildi.

Sosyal medyada yayılan görüntüler hayvan severleri üzerken Change.org’da  “Kütahya Barınağı’ndaki vahşete dur de! “ ismiyle imza kampanyası başlatıldı.

Hayvanların canlarının hiçe sayıldığı bu barınak, çalışanları ve özellikle de veteriner hekimler hakkında gerekenin en kısa zamanda yapılması gerek! Kampanyayı imzala, bu vahşete göz yumma!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

erzurum eskimo

Barınak Hayvanlarına Eskimo Evi

zillion

Özge Özpirinçci ve Sahiplendiği Eşeği Zilli