in

Kuşlar Dallara Konmasın Diye Ağaçlara Dikenli Tel Astılar!

İngiltere’nin Bristol kentinde, kuşların pahalı otomobillerin üzerine pislemesinin önüne geçmek için akıllara durgunluk veren bir yönteme başvuruldu.

Hayvan düşmanlığı maalesef dünyanın her yerinde mevcut. İnsanoğlunun akıl alamaz egosu bu kez İngiltere’de hortladı.

Hürriyet’in haberine göre İngiltere’de çoğunlukla varlıklı kişilerin yaşadığı Bristol kentinde, lüks otomobillerin üzerine pisleyen kuşlar için akıl almaz bir yöntem geliştirildi. Kentin Clifton bölgesinde, park alanlarının üzerindeki ağaç dallarına kuşların konmasını engellemek üzere kuş savar dikenli teller asıldı. Uygulama, çevreciler ve hayvan haklarısavunucuları tarafından büyük tepki topladı.

Kuşlar Dallara Konmasın Diye Ağaçlara Dikenli Tel Astılar!

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kuşların dallara konmasını ve buralara yuva kurmasını istemeyen bölge sakinleri, dallara dikenli teller çiviledi. Yeşiller Partisi’nin yerel meclis üyelerinden Paula O’Rourke, Clifton bölgesindeki özel bir konutta kaydedilen görüntüyü “kuşların yaşam alanlarına kesinlikle aykırı” olarak niteledi. Independent gazetesine demeç veren bir bölge sakini, uygulamanın otomobillerin kuş dışkıları yüzünden kirlenmemesi için yapıldığını aktardı.

Adının açıklanmasını istemeyen bölge sakini, “Bu civarda kuşların pislemesi büyük bir sorun. Otomobilleri gerçekten kirletiyorlar ve nedendir bilinmez kuşlar bu bölgede toplanıyorlar. Kuşları kaçırmak için başka yöntemler de kullandık. Dallara ahşap kuşlar astık ancak bu yöntem başarılı olmadı” ifadelerini kullandı.

Kuş savar dikenli teller, Bristol’ün Broadmead and Cabot Circus alışveriş merkezinde de kullanılıyor. Ancak buradaki uygulama, otomobilleri değil alışveriş yapanları korumak için geliştirilmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kedi ve Köpeklerin Gazabına Uğramış 22 Yılbaşı Ağacıöç

Kedi ve Köpeklerin Gazabına Uğramış 22 Yılbaşı Ağacı

Savaştan Kurtarılan Barış Kedi Kurtarıcısı Uzman Çavuş Özkanla Buluştuöç

Savaştan Kurtarılan ‘Barış’ Kedi Kurtarıcısı Uzman Çavuş Özkan’la Buluştu