in

Kuşadası’na Yerleşip Doğayla ve Hayvanlarla İç İçe Olan Hayko Cepkin’in Huzurlu Yaşamı

İstanbul’un kalabalığından bıkarak Kuşadası’na yerleşen rock müzik sanatçısı Hayko Cepkin’in doğayla ve hayvanlarıyla kurduğu huzur dolu düzeni…

Asi ruhuna rağmen sakin bir yaşamı tercih eden Hayko Cepkin’in İstanbul’un kalabalığını ve gürültüsünü terk ederek Kuşadası’na yerleşmesiyle başlayan hikayesi…

haykocepkinkusadas5

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hayko Cepkin, Posta’ya verdiği röportajda İstanbul’u terk etme nedeniyle orada doğanın içinde hayvanları ve müziğiyle ilgilenerek huzur içinde yaşadığını anlattı.

haykocepkinkusadas4

İşte o röportajın bir kısmı:

Neden aramızdan uzaklaştınız?

İstanbul’un yaşanacak hali kalmadı. Gitmesem başınıza bela olacaktım.

“Buraya kadarmış İstanbul” dediğiniz an neydi?

Beşiktaş’ta trafikteydim. Motorla olmama rağmen ilerleyemiyorum. Kontağı kapattım. Motoru yolda bıraktım, gittim. Zamana yazık oluyormuş gibi hissettim. İnsanlar agresif, çok sinirli.

Siz de pek uysal sayılmazsınız…

Evet ben de agresifim. O yüzden durdum ve kendime “Hadi aslanım gidiyoruz” dedim. Kuşadası’na taşındım, özgürlüğümü ilan ettim.

haykocepkinkusadas6


NE GEÇMİŞ NE GELECEK SADECE AN VAR


Şimdi nasıl bir hayatınız var?

Bahçem, toprağım var. 6 köpeğim, bir eşeğim, bir horozum, 30 tavuğum, onlarca kedim var. Her şeyden önemlisi sevdiğim şeylere ilgi gösterecek zamanım var. İstanbul’da yaralı bir köpek gördüğümde bazen istesem de yardım edemiyordum. Şimdi barınak gibi bir yerim var. Hayvanların başı dertte olduğunda onlarla ilgilenebiliyorum. Ceviz ağacının ne zaman ilaçlanacağını, zeytin ağacının ne zaman, nasıl zeytin vereceğini biliyorum.

haykocepkinkusadas2

40’lara doğru özgürlük bu anlama mı gelmeye başlıyor?

39 yaşındayım ve zamanın kontrolünü elinde tutmaktan daha mühim bir şey olmadığını anladım. 32’de sallanmaya başladım, tam adımı 34’te attım. Özgürlük, zamanla çok ilişkili artık. Bitmek bilmeyen toplantılarla da kestim ilişkimi… Toplantılara Skype’dan katılıyorum, nokta atışı yapıp çıkıyorum. Hayvanlara, müziğe dönüyorum. Üretmek zorunda olan bir herifim. Kendimi yenilemenin daha sakin bir hayatla mümkün olacağını anladım.

Son zamanlarda en çok neye kafanız bozuldu?

Bütün ülkenin canı sıkkın… Kafama daha fazla taktığım bir şey yok. Herkes “Nasıl huzurlu yaşarız” diye soruyor.

Huzurlu olacak mıyız?

Olacağız. Bütün dünya manyaklaştı. En büyük sebebi de siyasiler. Israrla 3. Dünya Savaşı’na doğru gidiş var. Zenginliğimizi ve fakirliğimizi tespit eden kağıt parçası kimde daha çoksa, o güçlü olduğunu kanıtlamak için baskı yapıyor. Bütün kötü duyguları insan yarattı. Belki de insanlığımızı tartışmalıyız. Çok hızlı yozlaşıyoruz, çok çabuk sıkılıyoruz. Sosyal medya sayesinde de her şeyden haberimiz oluyor, mutlu olmak zorlaşıyor.

haykocepkinkusadasi1

Bilmek mi yoksa bilmemek mi mutluluk?

Bilginin ışığında yanalım, kül mü olalım? Yoksa bilmeden mutlu mu yaşayalım? Bazen bilmemeyi tercih etmek daha iyi geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kedi yavrularını cami avlusuna bıraktılar.3

Yeni Doğan Kedileri Cami Avlusuna Bıraktılar

mülk sahibi kedi

Mülk Sahibi Kedi Fas Parlamentosunun Genişletilmesine Engel Oldu