in ,

Kuşadası Belediyesi Meclis Kararı ile Evcil Hayvan Satışını Yasakladı

Kuşadası Belediye Meclisi Haziran ayı olağan toplantısı, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Öngel başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda ilçe sınırları içerisinde, bundan sonra evcil hayvan satışının yasak olacağına dair bir karar alındı.

Kuşadası Belediyesi, Meclis Haziran ayı olağan toplantısını geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi. Toplantıda, kadın hakları ve hayvan hakları gündem konuları arasındaydı. İlk gündem maddesi olarak masaya yatırılan konu ise hayvan hakları oldu. Hayvanseverler tarafından sevinçle karşılanan bir karara imza atan Kuşadası Belediyesi, aldığı karar ile ilçe sınırları içerisinde bulunan petshoplarda hayvan satışını yasakladı.

Kusadasi Belediyesi Meclis Karari ile Evcil Hayvan Satisini Yasakladi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Buruk Bir Sevinç Yaşandı

Kuşadası Belediyesi petshoplarda evcil hayvan satışını yasaklarken, hayvanseverlere buruk bir sevinç yaşattı. Oy birliği ile kabul edilen yasaktan, akvaryumda ve kafeste yaşamak zorunda bırakılan hayvanlar muaf tutuldu. Alınan karar sonrası açıklama yapan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel,  “Göreve geldiğimiz günden bu yana can dostlarımızın yaşam haklarını sonuna kadar savunduk. Bizlere emanet edilmiş canlar olan sevimli dostlarımızın sağlıklı ve güvenli koşullarda yaşaması için elimizden geleni yaparak pek çok örnek uygulamayı yaşama geçirdik. Evcil hayvan ticareti kabul edilemez bir hak ihlalidir. Bu nedenle Meclis kararıyla kentimizde evcil hayvan ticaretini yasakladık. Evini ve yaşamını bir hayvanla paylaşmak isteyen tüm hemşehrilerimizi satın almak yerine sahiplenmeye çağırıyoruz. Aldığımız bu kararın evcil hayvan satışı ile ilgili olarak bir farkındalık yaratmasını diliyor ve uzun süredir taslak halinde bekleyen Hayvan Hakları Yasası’nın bir an önce kabul edilerek yürürlüğe girmesini istiyoruz” dedi.

Umarız ki alınan bu karar, tüm belediyelere örnek olur ve bu kapsamda hayvan sömürüsüne maruz kalan tüm hayvanlar artık özgür bir yaşama kavuşabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yavru Kopegi Vahsice Oldurup Direge Astilar

Yavru Köpeği Vahşice Öldürüp Direğe Astılar

Didim Belediyesinden 5 Haziran Dunya Cevre Gunu icin Ornek Proje

Didim Belediyesinden 5 Haziran Dünya Çevre Günü için Örnek Proje