in

Kuş Cennetinde Korkutan Yangın

Muğla Fethiye’de bulunan Çalış Plajı’nın önünde bulunan kuş cennetinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Foça Mahallesi Çalış Plajı’nın ön tarafında bulunan kuş cennetinde sazlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yangını fark eden vatandaşların haber vermesi üzerine bölgeye Fethiye orman İşletme Müdürlüğüne bağlı arazözler ve Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Fethiye Grup Amirliği ekipleri sevk edildi.

Kuş Cennetinde Korkutan Yangın1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bataklık bölgeye girmekte zorlanan itfaiye ekipleri, alevlerin yayılmaması için sazlık alan çevresinde önlem aldı. Ekiplerin yoğun müdahalesiyle söndürülen yangında, yaklaşık 2 dönüm alanın zarar gördüğü öğrenildi.

Kuş Cennetinde Korkutan Yangın2

Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği (ÇALIŞ-DER) Başkanı Mete Ay, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangın çıkan alanda çok sayıda kuş yuvası bulunduğunu söyledi. Bölgenin turizm açısından önemine değinen Ay şunları söyledi:
Vatandaşlar bu gibi alanlarda daha dikkatli olmalı. En küçük bir ihmal çevreye, canlılara büyük zarar veriyor. Yangının çok ilerlemeden söndürülmesi sevindirici. Yol kenarından çıkan yangın kuşların asıl yaşadığı bölgeye ulaşmadan söndürüldü. Umarım bu gibi üzücü bir olayı bir daha yaşamayız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anne Balina ve Yavrusu Meraklı Turistler Tarafından Huzursuz Ediliyoröç

Anne Balina ve Yavrusu Meraklı Turistler Tarafından Huzursuz Ediliyor

Kulağını ve Ayaklarını Kestikleri Kedi Cesedini Parka Attılaröç

Kulağını ve Ayaklarını Kestikleri Kedi Cesedini Parka Attılar