in

Kuş Cenneti Alev Alev!

Mersin’in Silifke ilçesindeki Göksu Deltası’nda bulunan Kuş Cenneti’ndeki sazlık arazide dün akşam saatlerinde yangın çıktı. Çok sayıda kuş ve bitki türünün yaşam alanı olan sazlık arazide yangına bataklık olan arazi şartlarının uygun olmaması nedeniyle müdahale edilemedi. Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir tarafından yapılan açıklamada, yangında 15 hektar kadar alanın zarar gördüğünü, bölgede hasar tespitinin sabah saatlerinde yapılacağını kaydetti…
kuş-cenneti-yandı

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Mersin’in Silifke ilçesindeki Göksu Deltası’nda yangın çıktı. Edinilen bilgiye göre, Kamyoncular Kooperatifi’nin yaklaşık 3 kilometre alt kısmında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangının çıktığı yere gelen Orman İşletme arazözleri ve Mersin Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, arazi şartlarının uygun olmaması nedeniyle yangına müdahale edemedi. Jandarma ekipleri ise güvenlik önlemi aldı. 300’ün üzerinde kuş türü ve çok sayıda bitki türünün bulunduğu Göksu Deltası’ndaki yangında şu ana kadar yaklaşık 100 dönüm sazlık arazi yanarken, devam eden yangına müdahale şansı olmadığı için kendiliğinden sönmesi beklendi.

kuş-cenneti-yanıyor

Yetkililer, sazlık alanda çıkıp rüzgarın da etkisiyle yayılan yangından etkilenen kuş türlerinin ve bitki örtüsünün tespiti için Sabah saatlerinde çalışma başlatılacağını bildirdi. Taşucu Eğitim ve Doğal Hayatı Koruma Vakfı Başkanı Arslan Eyce de, çıkan yangın nedeniyle kuşların barınma ve yumurtlama alanlarının yok olduğunu belirtip, koruma altındaki Göksu Deltası’nın korunması amacıyla gerek vatandaşların gerekse yetkililerin duyarlı olması gerektiğini söyledi. Eyce, 300’ün üzerinde kuş ve çok sayıda bitki türünün bulunduğu turizm için de önemli olan koruma altındaki Göksu Deltası’nda yangın çıkmasının üzücü olduğunu kaydetti.

kuş-cenneti-yanıyor-ajanimo-2

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12769639 10153888593103563 1805186001 n

İnsanlar Korku Saçıyor!

kürk ajanimo 1 1

Yoksa Siz Hala Kürk Giyiyor musunuz?