in

Kuruyemiş Dükkanını Otel Olarak Kullanan Sevimli Kumru

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde esnaflık yapan İslam Duman’ın bir yıldır her akşam iş yerine gelen kumruya gösterdiği şefkat görenlerin takdirini topluyor.

Cengiz Topel Caddesi üzerinde bulunan Duman Kuruyemiş adlı iş yerinin sahibi İslam Duman, kumrunun bir yıldır iş yerine geldiğini söyledi. Bir aydır kuşun her akşam saat 18.00 gibi iş yerine geldiğini dile getiren Duman, sabah ise dükkanını açtığında kuşun çıkıp gittiğini belirtti.

Kuruyemiş Dükkanını Otel Olarak Kullanan Sevimli Kumru 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bir aydır hiçbir şekilde kuşa zarar vermeyen Duman, gün geçtikçe kuşun da kendisine alıştığını ifade ederek, “20 yıldır bu mesleği yapıyorum. Her gün sabah 07.00’de iş başı yaparken, akşam da saat 21.00’e doğru kapatıp eve gidiyoruz. Malum havalar soğudu, soğuktan dolayı her gün akşam saat 18.00’da özel bir misafirimiz var. Her gün bize uğruyor. Sabah iş yerimizi açtığımızda da çıkıyor. Akşam saatlerinde de gelerek belirlediği yere geçerek dinleniyor. Biz de alıştık, o da bize alıştı” dedi.

 

Kuruyemiş Dükkanını Otel Olarak Kullanan Sevimli Kumru 2
Kuşu kendi elleriyle besleyerek seven Duman, “Bu kuş olsun veya dışarıda olan tüm canlılar olsun, soğuk havalar nedeniyle onlara sahip çıkalım. Kış başladı, dışarıda sahipsiz hayvanlar var, onlara sahip çıkalım” uyarısında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Horoz ve Tavuklarla Anlaşamayan Horoz Kendine Arkadaş Olarak Kedileri Seçti öç

Diğer Horoz ve Tavuklarla Anlaşamayan Horoz Kendine Arkadaş Olarak Kedileri Seçti

karabuk sogukta usuyen kopek

Soğuktan Üşüyen Köpeğe Esnaf Şefkati: Battaniye ile Isıtıp Karnını Doyurdular