in

Kurtköy Ormanlarında 100’e Yakın Yavru Köpek Ölüme Atıldı!

Yeni bir vahşete uyanmadığımız tek bir gün bile yok. Yasaların koruyamadığı hayvanların başına her gün türlü işkenceler geliyor. Maalesef hayvan hakkı savunucuları dün sabaha da vahşete kapılarak uyandı. 100’e yakın yavru köpek ormana yani ölüme terk edildi. Üstelik aralarında henüz gözü açılmayan yavrular bile vardı!

Pendik Kurnaköy‘de ormanlık alanda besleme yapan hayvan hakkı savunucusu Ferhat Erusta dün sabah gördüğü manzara karşısında şoke oldu. Henüz gözleri açılmamış yavruların bile olduğu 100’e yakın yavru köpek ve 3 anne köpek yol kenarına atılmıştı!. Bir kısmı ölen yavru köpekler tahminen gece bölgeye bırakılmıştı. 3 anne köpek de bir deri bir kemik haldeydi. Ferhat Erusta yardım almak amacıyla hayvan hakkı savunucusu Işkın Moğal Alçı ile iletişime geçti. Anne köpekler ve yavru köpekler bölgeden alınarak gönüllülerin evine getirildi. Yavruların birçoğu açlık ve soğuktan donmuş haldeydi. Yavruların muayenesi için eve veteriner hekim çağrıldı. Yapılan muayenede hayvanlarda yoğun şekikde parazit olduğu ve üzün süre aç kaldıkları belirlendi.

Screenshot 24

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Olay karşısında şoke olan Işkın Moğol Alçı ve diğer gönüllüler köpeklerin bir süre bir yerde tutulup ‘biriktirilip’ atıldığını düşünüyor. Hayvan hakkı savunucuları kalan yavruları yakalamak için bölgeye gitmeye devam ediyor. İBB Veteriner İşleri Ekipleri bölgeye giderek ölen hayvanları topladı.

Işkın Moğol Alçı İstanbul ve çevresinde besleme yapan gönüllerin görüntülere dikkatle bakıp aralarında kendi bölgesinden köpek olanların iletişime geçmesine istedi.

18 YILDIR İKTİDARDA OLAN AKP VE MUHALEFET PARTİLERİ NEDEN HAYVAN HAKLARI KANUNUNU ÇIKARMIYOR?

Türkiye’de hayvanlara yönelik şiddet dur durak bilmiyor. Her güne yeni bir vahşet haberiyle uyanıyoruz. Merkezi ve yerel yönetimlere seçilmiş türcü zihniyetli vekiller ile aynı zihniyete sahip atanmış memurlar, sadece insan türüne hizmet etmek üzere hareket ediyorlar. Şehirdeki kedi ve köpeklerle birlikte bir yaşamı dizayn etmeye yönelik ne yasa yapıyorlar ne de evcilleştirdiğimiz hayvanlara birlikte yaşamaya yönelik çözümler üretiyorlar. Buldukları çözüm ise insanlık onuru ve haysiyetiyle bağdaşmıyor. Daha sütten bile kesilmemiş yavru kedi ve köpekleri, daha yeni doğum yapmış, memeleri süt dolu anne kedi ve köpekleri şehrin ormanlarına atıyorlar. Şehrin içinde insanla birlikte yaşaması gereken köpekler ve kedilerin şehrin ormanlarında ne işi var?
O zaman,
18 yıldır iktidarda olan AKP Hükümeti ve bu sürede muhalefete partisi olarak TBMM çatısı atında olan partilere soruyoruz;
• 18 yıldır hayvanlara yönelik uygulanan şiddetin, istismarın, suçun durdurulması için neden bir şey yapmadınız ve yapmıyorsunuz?
• 18 yıldır hayvanlara yönelik işlenen suçların ceza kanunu kapsamına alınmasına yönelik hazırlanan kanunu neden çıkarmıyorsunuz?
• Bir canın değeri, sizlerin nazarında yere tükürmekle aynı mı? Bu yüzden mi hayvanlara yönelik işlenene suçları 5199 sayılı Kabahatler Kanunu kapsamında değerlendiriyorsunuz?

HAYVANSEVERLERİN SAYISI, SİYASETİN VE TİCARETİN KADERİNİ BELİRLEYECEK SAYIYA ULAŞTI
TBMM çatısı altındaki tüm partiler, hayvanlara yönelik suç işleyenlerin sayısının, yaşam hakkına saygı duyanları sayısından çok daha fazla olduğunu mu düşünüyorlar? Oy kaygısına hayvanları mı kurban ediyorlar? Yanılıyorlar. Bu ülkede yaşam hakkına saygı duyanların sayısı, siyasetin ve ticaretin kaderini belirleyecek sayıya ulaştı. Artık, siyasetçinin kaderiniz suçlular değil yaşam hakkına saygı duyan insanlar belirleyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eskisehir Hayvanlari Koruma Dernegi Baskani Av. Gulcin Yapici

Eskişehir Hayvanları Koruma Derneği Başkanı: “Bakımevi Olmayan İlçe Belediyelerine Hayvan Toplama Kampları Kurduruldu”

Mesire Alanlarinda Barinan Kediler Aclikla Karsi Karsiya Kaldi

Mesire Alanlarında Barınan Kediler Açlıkla Karşı Karşıya Kaldı