in

Kurtardığı Kaz Yavrusundan Kurtulamadı

ABD’de iki yıl önce kurtardığı minik kaz yavrusu, zamanla insan dostuna alıştı ve doğaya salıverilse de bunu asla kabul etmedi. Kyle, insan dostuyla yaşamaya devam ediyor ve o şimdi bir instagram fenomeni…

kazyavrusu1-oc

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

ABD’nin Oregon eyalerintinde yaşayan Mike Jivanjee, iki yıl önce Oswego Gölü gezisinde bulduğu kaz yavrusunu boğulmaktan kurtarmış ve hikayeleri de böyle başlamış.  Tek başına çaresizce çırpınan kaz yavrusunu kurtaran Jivanjee onu tekrar doğal ortamına bırakmayı düşünmüş fakat bu tahmin ettiği kadar kolay olmamış.

#throwback #thursdays @animals_video #bekind #spreadlove

A post shared by Kyle Goose (@kylethegoose) on

Kyle ismini verdiği kaz yavrusu biraz büyüdüğünde Jivanjee onu tekrar bulduğu göle bırakmış. Jivanjee, Kyle’in doğal ortamda yaşamasının daha uygun olacağını düşünse de maalesef sevimli kaz aynı fikirde değilmiş.

Mike Jivanjee, kendisine alışan Kyle’yi göle bıraktıktan sonra eve döndüğünde bir de ne görsün. Tabii artık büyümüş olan ve uçabilen Kyle, Jivanjee’den önce eve dönmüş bile.

This one time when Kyle was young I put her in my pocket and totally spaced it and remembered like hours later. #throwback @animals_video #kylebabypic #bekind #spreadlove

A post shared by Kyle Goose (@kylethegoose) on

Jivanjee, birkaç deneme daha yapmış fakat Kyle’in ondan ayrılmaya niyeti olmadığını kabullenmek zorunda kalmış.

man rescues drowning gosling oregon 10

Yavru kaz Kyle, kendisini kurtaran ve yuvasını açan bu adamı artık ailesi olarak kabullenmiş. Yapacak bir şey yok. Mike Jivanjee de bundan pek rahatsız sayılmaz doğrusu.

Time is a funny thing. They say it goes faster as you get older. You become more busy and life can just pass you by. The truth is I was way busier in third grade than I am now. I remember selling candy bars to raise money for our soccer team. I was supposed to stop after a week. Me and this kid up the street figured out we could go buy a bunch of candy bars at Safeway and keep the business going. This was back when you could get 10 for a dollar. We were selling them for dollar each. The margins were excellent and everyone seems to have a buck for a kid selling candy bars for his "soccer team". Our biggest problem back then was where to hide the money. You can only buy so much crap without your parents getting wise. Don't let summer pass you by. And if a kid comes to your door selling candy to raise money for his team. Buy it! @animals_video #weownthenight

A post shared by Kyle Goose (@kylethegoose) on

Kyle’in insan dostu Mike Jivanjee sevimli kazın ismiyle açtığı instagram hesabından birlikte maceralarını paylaşmaya başlamış. 2 yıl süren bu dostluk, yaşamlarını devam ettirdikleri sürece devam edeceğe benziyor. Biz de onların dostluğunu instagram hesaplarından takip edebiliriz.

Kaynak: Boredpanda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tarfik sigortsı

Bir Hayvanın Hayatını Zorunlu Trafik Sigortanız ile Kurtarabilirsiniz.

KIZ KUŞU 1

Türkiye’de Nadir Görülen Kız Kuşu Yaralı Bulundu