in

Kürk Mantolu Justin Bieber Hayvan Hakları Savunucularını Kızdırdı

Justin Bieber, gerçek kürkle görüntülenince hayvan hakları örgütü PETA’nın tepkisi gecikmedi.

Avrupa’da gerçekleştirdiği turnesini yeni bitiren Justin Bieber, önceki gece Los Angeles’ta arkadaşlarıyla akşam yemeğine çıktı. Üzerindeki kürk paltoyla objektife takılan ünlü şarkıcıya, paltosunun gerçek kürk olup olmadığı sorulduğunda “Gerçek” cevabını verdi. Kürk giyip, kürkün gerçek olduğunu çekinmeden söyleyen Justin Bieber’a ilk tepki hayvan hakları örgütü PETA’dan geldi.

justin-kurk1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Amerika’daki PETA sözcüsü Lisa Lange, The Sun’a, “Bu mağara adamı görüntüsü Justin Bieber için yeni bir ucuzluk” yorumunu yaptı. Kürk palto yapımı için hayvanların nasıl öldürüldüğünü anlatan Lange, “Bu gülünç paltolar için çakallar ve diğer hayvanlar öldürülene kadar tuzak kurularak bacaklarından sıkıştırılıyor, çaresiz kalan bebekleri de yetim kalıyor” dedi.

justin-kurk2

Lange ayrıca, “Böyle bir servete ve üne kavuşan birinin, tek isteği aileleri ile birlikte yaşamak olan hayvanlara merhamet etmediğini görmek çok şaşırtıcı” şeklinde konuştu.

justin-kurk3

Bu, Bieber’ın hayvan hakları konusunda ilk vukuatı değil.

justin-kurk4

Temmuz ayında Toronto Hayvan Hizmetleri’nden Bieber’a gönderilen mektupta, şarkıcının mayıs ayında Kanada’da verdiği konserin sahne arkasında beyaz bir aslan yavrusuyla verdiği poz nedeniyle eleştiri yer alıyordu. Örgüt, Bieber’ı egzotik hayvanları şehir sınırları içine sokmanın yasa dışı olduğu yönünde uyardı.

justin-kurk5

Bieber, 2013 yılında evcil hayvan olarak Almanya’ya götürdüğü maymuna gümrük memurları tarafından el konulduğu zaman yetkililerle sorunlar yaşamıştı.

justin-kurk6

Hayvan hakları örgütü PETA’nın büyük kedigilleri barındıran Bowmanville Hayvanat Bahçesi’ni kapattığı biliniyor. PETA, “Hiçbir saygın hayvan bakım tesisi, özel partiler ve Instagram fotoğrafları için egzotik hayvanları ödünç veremez” açıklaması yaptı.

Kaynak: NTV

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangın1on

Yine Sokak Hayvanlarının Canına Kastedildi

bursa kedi

Arabanın Motoruna Giren Kedi Kilometrelerce Dolaştı