in

Kumbaralarını Sokak Hayvanları için Dolduran Minik Yürekler

Gaziantep’te İslahiye ilçesinde ortaokul öğrencileri sokak hayvanları için sınıflarına koydukları kumbarada 500 TL biriktirdi.

İslahiye ilçesinde Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri soğuk hava şartları dolayısıyla yemek bulmakta zorlanan kedi, köpek ve kuşlar için sınıflarına 20 gün önce kumbara koydu.Kumbaradaki paralarla yiyecek alan öğrenciler, sokak hayvanlarını besledi.

kumbaralarini-sokak-hayvanalari-icin-dolduran-minik-yurekler2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

7. sınıf öğrencileri, projenin mimarlarından Fen ve Teknoloji öğretmeni Faik Özdemiroğlu, rehberlik öğretmeni Hilal Köşer ve Kimsesiz Hayvanları Koruma Derneği (KİHAYKO) Gaziantep il temsilcisi Bekir Şentürk ile birlikte kumbaralarını açtı. Biriken parayla sokak hayvanları için yiyecek alarak, kendi elleriyle besleyeceklerini belirten öğrenciler, “Bizler Cumhuriyet Ortaokulu olarak her sınıfta sokak hayvanlarını doyurmak için kumbaralar koyduk. Kumbaralarda toplanan paraları, sokaktaki canlı doslarımıza yiyecek almak için harcayacağız. Yiyeceklerle de sokak hayvanlarını kendi ellerimizle besleyeceğiz” dedi.

kumbaralarini-sokak-hayvanalari-icin-dolduran-minik-yurekler3
Kumbaradaki bozuk paraları sayan öğrenci ve öğretmenler biriken 500 TL ile kedi ve köpekler için tavuk ciğeri, tavuk eti, hazır mama, kuşlar içinse buğday aldı. Öğrenciler, aldıkları yem ve mamalar ile ilçe merkezindeki hayvanları besledi.

kumbaralarini-sokak-hayvanalari-icin-dolduran-minik-yurekler6
Fen ve Teknoloji öğretmenlerinden Faik Özdemir,”sokak hayvanlarına yardım elimizi uzattık. Bugün sokaktaki canlı dostlarımızı besledik. Çok güzel bir duygu yaşadık. Bu duygular anlatılmaz, yaşanır” diye konuştu.

kumbaralarini-sokak-hayvanalari-icin-dolduran-minik-yurekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tisortkrizion

Çin ile Almanya Arasında “Bir Köpeği Kurtarın,Bir Çinli Yiyin“ Tişörtü Krizi

Kuş Katili Stat

Kuş Katili Stat!