in

Kulübe Parçalatan Köpek Düşmanlığı

Maltepe’de çekilen bir kamera kaydında M.P isimli mahalle sakininin öfkeyle bir köpek kulübesini yerden yere vurduğu görülüyor.

18 Mart akşamı çekildiği belirtilen video görüntülerinde bir şahsın belediye tarafından konulan kulübeyi yerden yere vurduğu görülüyor. Kendisini videoya alan hayvan hakkı savunularına belalar okuyan şahsın, kulübenin bulunduğu arazinin yanındaki evde oturduğu ve köpekleri istemediği söylendi.

Maltepe İdealtepe mahallesinde meydana gelen olayda iddialara göre M.P isimli mahalle sakini sokakta köpeklerin beslenmesine karşı çıkıyor. Mahalledeki gönüllülerin iddiasına göre  M.P belediye tarafından belediyenin arazisine koyulan kulübeleri kaldırtmış ve yine belediye tarafından asılan hayvan haklarını hatırlatan uyarı pankartını yırtmış. Şahıs tarafından hayvanları besledikleri için tehdit edilen hayvan hakkı savunucuları şahsın “belediyeye aldırtacağım” dediği 3 köpeğin günlerdir ortada olmadığını iddia etti.

Ajanimo.com‘a konuşan hayvan hakkı savunucuları şahsın olay öncesinde de köpekleri sopayla dövdüğünü ve hortumla ıslattığını iddia etti. Şahsın daha önce de kırık bira şişesi ile hayvanların üzerine yürüdüğünü söyleyen hayvan hakkı savunuları kendi can güvenliklerinde de endişe ediyor.

53580561 2166331203413264 4484911713564491776 n

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Mahalleli tarafından bakılan ve kulübesi parçalanan köpek

Maltepe Belediyesi konuyla ilgili olarak bölgeye tekrar pankart asılacağını belirtti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mutlu hayvanlar

Dünya Mutluluk Gününü Doyasıya Kutlayan Hayvanlar

köpek iranöç

Tahran’dan Sonra Ahvaz’da da Köpek Gezdirmek Yasaklandı