in

Kulakları Kesilip, İşkence Edilen Köpeğe Sahip Çıktı

Şırnak’ın Silopi ilçesinde kimliği belirsiz kişilerce bir köpeğin kulakları kesilerek işkence yapıldı. Yaralı köpeğin tedavisini yaptırarak sahiplenen Cemalettin Avcı, benzer durumlarda bulduğu köpeklerin bakımını üstlendiğini söyledi.

Silopi 3’üncü Cadde üzerinde kulakları kesilerek işkence edilmiş olarak bulunan köpeğe Silopili esnaf Cemalettin Avcı sahip çıktı. Köpeği veterinere götürerek tedavisini yaptıran Avcı, daha sonra hayvanı kendi evine götürerek bakımını üstlendi.

Kulakları Kesilip İşkence Edilen Köpeğe Sahip Çıktı 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Avcı, bu şekildeki 8 köpeği her gün kasap ve marketlerden arta kalan kemik, et, derileri toplayarak besliyor. Bazı zamanlar da kendi parasıyla kasaplardan et ve kemik alan Avcı’nın evinin bahçesinde, hayvanlar için kerpiçten bir barınak var. Maddi imkansızlıklar nedinyle kerpiç yapının üzerini kapatamayan Avcı, gününün bir kısmını köpekleri ile geçiriyor.

Kulakları Kesilip İşkence Edilen Köpeğe Sahip Çıktı 3

 

‘VİCDANİ GÖREV’

Köpekleri sahiplenmenin vicdani bir görev olduğunu belirten Cemaletttin Avcı, hayvanseverlerden yardım talebinde bulundu. Avcı, “Evimde bakmış olduğum 8 tane köpeğim var. Bu köpeklerin tümünü ben sokaklarda karnı yarılmış, kulağı kesilmiş, ayakları kırılmış halde buldum. Veterinere götürüp aşılarını ve yaralarını tedavi ettirdikten sonra evime getirip bakıyorum. Ancak bu köpeklerime bakabileceğim bir barınağım yok. Hayvanseverlerden barınak ve beslenmeleri konusunda yardım bekliyorum” dedi.

Kulakları Kesilip İşkence Edilen Köpeğe Sahip Çıktı 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Köpek Vendetta ve Ördek Lemonynin Sevgi Dolu Dostluğu öç

Köpek Vendetta ve Ördek Lemony’nin Sevgi Dolu Dostluğu

Doğal Sit Alanındaki Kuşlar Tehlike Altındaöç

Doğal Sit Alanındaki Kuşlar Tehlike Altında