in

Kulakları Çocuklar Tarafından Kesilen Köpek Yaşamına Okul Bahçesinde Devam Edecek

Osmaniye’de, kulakları kesildikten sonra görüntüleri sosyal medyada paylaşılan ‘Kangal’ cinsi yavru köpek, Dede Korkut İlkokulu’nda öğrenciler ile büyüyecek. ‘Şans’ adı verilen köpek, okul bahçesinde barındırılacak ve bakılacak.

Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, merkeze bağlı Çardak Köyü’nde, kangal cinsi yavru köpeğin kulakları çocuklar tarafından kesildi. Fotoğrafların sosyal medyada paylaşılması üzerine harekete geçen jandarma ile Doğa Koruma ve Mili Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, kısa sürede köpeği buldu. Jandarma Komutanlığı’na götürülen köpek, burada Osmaniye Belediyesi Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi Veteriner Hekimi Bünyamin Akın tarafından sağlık kontrolünden geçirildi. Yaralı yavru köpek, koruma amaçlı olarak Dede Korkut İlkokulu Müdür Yardımcısı Tahsin Şentut’a teslim edildi.

Kulakalrı Çocuklar Tarafından Kesilen Köpek Yaşamına Okul Bahçesinde Devam Edeceköç 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

OKUL KÖPEĞİ OLACAK

Son zamanlarda hayvanlara yönelik bir çok olumsuz haber duyduklarını, son üzücü olayın ise Osmaniye’de yaşandığını anlatan Şentut, “Köpeği, Milli Eğitim Müdürümüz Aydın Bey’in talimatıyla Dede Korkut İlkokulu’nun bahçesinde barındıracağız, orada büyüteceğiz. Okulumuzun köpeği olacak. Milli Eğitim Bakanımız, barınaktan alarak sahiplendiği ve bakanlık binasında baktığı köpeğe ‘Pergel’ adını koymuş, ardından da her okula bir Pergel projesini başlatmıştı. Okul Müdürü Mehmet Bereketoğlu ile birlikte iyi şartlarda yaşacağı için köpeğimizin adını ‘Şanslı’ koyduk. Farkındalık yaratarak, çocuklarımızı hayvan sevgisini aşılayarak yetiştirmek istiyoruz” dedi.

Veteriner Hekim Ali Nuri Yiğit, köpeğin daha iyi olması için gerekli tedavilerinin yapıldığını belirtirken HAYTAP İl Temsilcisi Veteriner Hekim Ali Laçinbala, köpeğin kulaklarını çocukların kestiğini anlatarak, “Bu bizi çok üzedi. Çocuklarımızı biz eğitmezsek yarın cinayetler tacizler de artar. Bu eylemler canlılarımıza çok büyük acılar vermekte. Bunlar bizlere emanet edilen küçük canlar. Lütfen daha duyarlı olalım” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hasta ve Yaşlı Köpeklerin Gönüllü BakıcısıÖÇ

Hasta ve Yaşlı Köpeklerin Gönüllü Bakıcısı

Büyük Devekusu Savası 1

Deve Kuşları ile Avustralya Hükümeti Arasında Yaşanan Tarihin En İlginç Savaşlarından Biri