in

Küçükçekmece Barınağı’nda Neler Oluyor?

Yıllardır çıkarılmayan hayvan hakları yasa tasarısı günlerdir konuşuluyor. Küçükçekmece Belediyesi barınağın ait olan bu görüntüler, hayvanların özellikle de sokak hayvanlarının insanların ve belediyenin zulmünden kurtarılması gerektiğini bir kez daha acı bir şekilde gözler önüne serdi.

Sosyal medyada, Küçükçekmece Barınağı’nda çekildiği iddia edilen görüntüler infial yarattı. Görüntülerde yaralanan hayvanların kafeslere tıkıldığı ve tedavileri yapılmadığı iddia ediliyor. İzleyenlerin kanını donduran görüntülerde hayvanların dışkı içerisinde olduğu görülürken bazılarının ise ölmüş izleniyor. Geçtiğimiz sene çekilen görüntülerin işten ayrılan bir personel tarafından hayvan hakkı savunucularına ulaştırıldığı iddia ediliyor.

hayvanlara hizmet edilmiyor yok ediliyor1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hayvanlara Hizmet Edilmiyor Yok Ediliyor!

Bu kan donduran iddialar, yaralı sokak hayvanlarını gönül rahatlığı ile belediye ekiplerine teslim edemeyen vatandaşları haklı çıkarıyor gibi. Hayvan hakları yasa tasarısının konuşulduğu şu günlerde sokak hayvanlarının sorumluluğunun belediyelerden alınmasının ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Sokak hayvanlarının tedavi ve bakımı devletin öncülüğünde kurulacak bir yardım kuruluşu tarafından yürütülmeli. Çünkü belediyeler siyasallaşmış yapılar. Her yaptıkları işi hizmet için değil oy kaygısı ile yapıyorlar. Belediye başkanının hayvanlara yaklaşımı da veteriner işlerinde çalışan insanların tutumunu belirliyor. Eğer belediye başkanı gerçekten hizmet için gelmişse o zaman hem insan hem hayvana hizmet ediyor. Ancak, siyaseti kariyer olarak gören kişi belediye başkanı seçildiğinde tek amaçlı bir sonraki seçimde de oy alabilmek Bu yüzden kedi köpeği sevmeyen insanın şikayetini dikkate alıp sokak hayvanlarının yaşa hakkını yok sayabiliyor. Bu nedenle hayvanı yaşatmak için yatırım yapmak yerine onları yok etmek üzere kamu kaynağını kullanıyor. Hastane yerine adına barınak denilen hayvan hapishanelerini yapıyorlar. Bu kedi ve köpekler de Küçükçekmece Belediyesi’nin barınak dediği hayvan hapishanesinde tedavi için bekliyorlar. Daracık tel kafeslerde tedavi için değil ölmeleri için bekletiliyorlar ve öldükten sonra da çöp torbalarında çöp konteynerlerine atılıyorlar. Sadece Küçükçekmece Belediyesi değil tüm bir kaç belediye hariç tüm il ve ilçe belediyelerinde hayvanlara hizmet edilmiyor yok ediliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Belediye Calisani Kepce ile Calisirken Bir Yavru Dag Kecisi Gordu

Belediye Çalışanı Kepçe ile Çalışırken Bir Yavru Dağ Keçisi Gördü

Imam Yarali Kopegin Kirik Ayagini Kendi Basina Iyilestirdi 1

Yaralı Köpeğe İmam Sahip Çıktı