in

Küçücük balkonda 16 köpeğin beslendiği ihbarı, yaşam savunucularını harekete geçirdi

Antalya’da mahalle sakinlerinin ihbarı ile bir adrese gelen yaşam savunucuları bir evin balkonunda 16 tane köpek gördü. Duruma isyan eden yaşam savunucuları, köpeklerin kötü koşullarda beslendiğini ve zaman zaman birbirlerine zarar verdikleri belirterek el konulmasını istedi.

Antalya’nın Kepez İlçesi Avni Tolunay Mahallesi 4527 sokak üzerinde bulunan müstakil bir evde kötü koşullarda çok sayıda köpek beslendiği ihbarını alan yaşam hakkı savunucuları, mahallede yaşayan vatandaşların şikayeti ile adrese geldi.

Burada balkonda 16 tane köpek olduğunu gören yaşam savunucuları gördükleri manzara karşısında şaşırdı.

Zaman zaman köpeklerin birbirlerine zarar verdiğini öne süren yaşam hakkına saygı duyan vatandaşlar, köpeklere el konulmasını istedi.

’17 köpekten 16 tane kaldı’

Mayıs ayı içerisinde ihbar aldıklarını belirten yaşam savunucusu Jale Ünsal, “Burada hayvanın birisini kısır olmadığı için parçalamışlar. 17 köpekten 16 tane kaldı. Biz ekiplere ihbarda bulunduk. Onlar ise köpeklerin kiloları iyi diye almamışlar. Burada idrar kokusundan geçilmiyor. Dışkılarını içeri yapıyorlar. Burada bunların ölmesini mi bekleyeceğiz?” dedi.

Hayvanlar birbirlerine ZARAR VERİYORLAR

Berrin Özkan ise “Sahibinin duyarsızlığı ortada, bu kadar hayvan bir arada bakılmaz. Aşağı inemiyorlar ve enerjilerini atamıyorlar. İki gün eve gelmediği zamanlar oluyormuş. Hayvanlar birbirlerine saldırıyorlar” dedi.

‘Aç kaldığı için birbirlerine saldırıyorlar’

Mahallede yaşayan Fatma Şener, “Bu sabah balkonda halı yıkadım. Baktım köpekler içlerinden birini yiyorlar. Bu kaç oldu. Daha önce de oldu. Birisi de yaralandı, hastaneye götürmüş. Aç kaldığı için birbirlerine saldırıyorlar. Bir avuç mama ile o kadar köpek doyar mı? Mama ben de kaç kez verdim” diye konuştu.

Bir başka mahalle sakini Hüsniye Dizibüyük ise ”Arkadaş gezmeye gidiyor. Ben arayıp köpeklerin birbirlerini yediğini söylüyorum. Bana ‘Sana ne, karışma’ diyor. Önceki gün bir ölü çıktı. Sabaha kadar birbirlerini yiyorlar. Bunlara iyi bir yuva yapalım” dedi.

Diğer taraftan yaşam hakkı savunucuları telefon yardımı ile ulaştığı köpeklerin insanı ise iddiaları reddetti.

Yaşam hakkı savunucularının ihbarı ile adrese gelen polis ekipleri ise konunun HAYDİ ekiplerine bildirileceğini belirtti.

Dağ keçileri, Munzur Dağları’nda kameraya takıldı

Düzce’de balı fazla yiyen ayı kendinden geçti! Kamyonetle böyle taşıdılar