in , ,

Kral Arthur’un Hikayesi: Felçli Diye Uyutulacaktı Şimdi Koşuyor

Bir “mucizeler gerçektir” öyküsü okumaya hazır mısınız?Hadi Kral Arthur diğer ismi ile “Boklu Kral” ile tanışalım.

Bizi sevgi ve azmin gücüne bir kez daha inandıracak bir köpüş ‘Kral Arthur’.  Giresun’da yaşayan minik Arthur’un  felç olduğu için ailesi tarafından uyutulmasına karar verilmiş. Ancak Yaşam Hakkına Saygı Derneği’ne gelen ihbar Arthur’un hayatının dönüm noktası olmuş. Dernek tarafından hemen İstanbul’a aldırılan Arthur dernek başkanı Özgün Öztürk’ün evinde yeni yaşamına başlamış.

Çok zorlu ve uzun yollardan geçmişler. Eve ilk geldiğinde sorunu sadece felç olması değilmiş, ileri derecede yaşadığı mantar, uyuz ve egzaması varmış. Bu yüzden durmaksızın kaşınıyor, sabahlara kadar kaşınma krizleri geçiriyormuş.

Solda: Arthur İstanbul’a geldiği ilk günlerde annesi Özgün Öztürk’ün kucağında Sağda: 1,5 yıl sonra babası Uğur Taşdemir’in kucağında

 

Hem o hem annesi için 3 aya yakın süren uykusuz geceler olmuş. Bu kaşıntı krizleri sırasında Özgün Hanım, çok üzücü bir şey fark etmiş: Arthur daha önce çiş kaçırdığı için şiddete maruz kalmış. Hatta her kusurunda şiddete maruz kalmış.

Arthur normalde felçli olduğu için altı bezleniyormuş ama kaşıntı krizleri yüzünden bezi çıkıyormuş. Felç nedeniyle çişini ve kakasını da tutamıyormuş. Ve çiş kaçırdığında çişini içip yok etmeye çalışıyormuş. Zaman içinde bu evde dayak yemedikçe bu huyundan vazgeçmiş. Annesi bunu ilk gördüğünde göz yaşlarına hakim olamamış.

Uykudan sık sık çığlıklarla nefes nefese uyanıp etrafına bakındıktan sonra derin bir nefes alıp tekrar uykuya dalıyormuş. Kabusları da bitmiş artık. Hatta öyle horlayarak uyuyormuş ki çevresindekileri uykudan uyandırıyormuş.

Özgün annesi  ona aylarca, her gün fizik tedavi yaptırmış. Youtube’daki yabancı videolardan bol bol faydalanmış. Cilt sorunları bir yandan felç derken mucizeler gerçek olmuş. Arthur yürümeye başlamış.

Ve geçici yuva diye geldiği evin kralı olmuş.

Evde hepsi sokaktan sahiplenilmiş bir sürü de kedi, köpek ve karga kardeşi varmış. Kör Kedi Mualla ile büyük aşk yaşamışlar, taa ki Niğde’den yine tedavi amaçlı alınan ve Özgün Hanım’ın geçici ailesi olduğu, felçli Gümüş kediye kadar.

Şimdi en yakın oyun arkadaşı Gümüş’müş. Çeşme’de ölmek üzere bulunan kedi Asiye ile geçinemiyormuş. Ama ayakları ve kanatları sakat, evin 5 senedir çocuğu olan karga kardeşi Frida’yı ayrı seviyormuş. Galiba en çok İzmir’de sokakta 1 aylıkken bulunan, bugün nazar değecek yaşları deviren, annesinin tabiriyle #melekkalpliayıoğlum Roka Abisine aşıkmış.

Arthur bugünlerde çok üzgünmüş. Çünkü onu bugünlere getiren, bir sürü engelli, sakat, yaşlı cana sahip çıkan Yaşam Hakkına Saygı Derneği’nin instagram hesabı “Havai Fişekler Yasaklansın” imza kampanyası sonrasında spam saldırısına uğramış ve kapatılmış. Tüm destekçilerini kaybetmişler. Yeni sayfaları @yasamhakkinasaygi bir türlü eski takipçilerine ulaşamıyormuş. Dolayısıyla da dernek çok sıkıntılı günlerden geçiyormuş. Belki bu haber vesilesiyle eski takipçilerine tekrar ulaşırlar diye umut ediyormuş. Takip edecek herkese de şimdiden teşekkür ediyormuş.

Sevgi ve emekleriyle Arthur’u ayağa kaldıran annesi Yaşam Hakkına Saygı Derneği Kurucu Başkanı, Yazar / Çevirmen Özgün Öztürk ve babası eslendirme Sanatçısı ve Oyuncu Uğur Taşdemir‘e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. 🥰

Arthur’un hikayesini babasının sesinden dinlemek için videoyu izleyin

Kediyi Mangalda Diri Diri Yaktılar

Nesli Tükenme Tehlikesinde Olan Su Samuru Ezilerek Öldü