in

Köyün Öğrencileri Sokak Hayvanları için Yuva Yaptı

Kastamonu’nun Cide ilçesinde pandemi dönemini köylerinde geçiren öğrenciler, oluşturdukları ekip ile sahipsiz sokak hayvanlarını gönüllü olarak besliyor ve çevre temizliği yapıyor. Gönüllü öğrenciler, son yaptıkları etkinlikte hayırseverlerin destekleriyle temin ettikleri kedi evlerini köylülere dağıttı.

Çayyaka köyünde yaşayan öğrenciler, boş vakitlerini değerlendirmek ve çevreye faydalı olmak için ekip kurdu. Kastamonu Üniversitesinde yüksek lisans eğitimi alan 34 yaşındaki Naime Yemsel’in öncülüğünde kurulan ekipte, 11 ve 29 yaş arasındaki öğrenciler yer alıyor.
Ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinden oluşan gönüllü ekip, köylerinde yaşayan birçok sahipsiz sokak hayvanını besliyor. Ayrıca gönüllü öğrenciler, köylerindeki cami, köy konağı ve mezarlıklar gibi insanların yoğun olarak kullandığı tüm alanlarda temizlik yapıp, doğaya atılan çöpleri de topluyor. Cide’de yaptıkları etkinliklerle farkındalık oluşturan gönüllü ekip, son olarak hayırseverlerden temin ettikleri kedi evlerini köylülere dağıttı.

AW235460 02

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Kedi evlerimizi kurduk”

Soğuğa ve yağmura aldırış etmeden hayırseverlerden temin ettikleri kedi evlerini kurarak, köylülere dağıttıklarını belirten Naime Yemsel, “Hayırseverlerimiz tarafından gönderilen kedi evlerimizi kurduk. Kedi evlerini sağlamlaştırarak, bahçelerinde kedi besleyen köylülerimize dağıtımlarını yaptık. Gönüllü ekibimizi oluşturan gençlerimiz, derslerden arta kalan boş vakitlerinden bizlere yardım ve destekte bulunuyorlar” dedi.

AW235460 07

“Cide’nin köylerine meydan okuyoruz”

Kurdukları gönüllü ekip ile sokak hayvanlarını besleyip, bakımını da üstlendiklerini ifade eden Yemsel, aynı zamanda çevre temizliği de yaptıklarını kaydetti. Yemsel, “ö şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapikulede Durdurulan Bir Otobus Icerisinde 23 Adet Yavru Kopek Bulundu

Kapıkule’de Durdurulan Bir Otobüs İçerisinde 23 Adet Yavru Köpek Bulundu

ZEYNEP sevim

Oyuncu, Barınağı Ziyaret Etti