in

Köye Gezmeye Gelenler Tarafından Sahipsiz Zannedilerek Alınan Kedi ‘Boncuk’

Geçtiğimiz pazar günü kaybolan Boncuk’un ailesi onu her yerde aramıştı. Boncuk’un yaşadıkları köye gezmeye gelen insanlar tarafından alınıdığını öğrenen aile Boncuk’a uğraşmak için büyük çaba harcadı.

İstanbul Eyüpsultan’a Bağlı Çiftalan Köyü‘nde yaşayan Özge Muslu ve ailesinin bebekliğinden beri baktığı ‘Boncuk’ isimli kedi geçtiğimiz hafta pazar günü kayboldu. Her gün köyde dolaşıp eve dönen Boncuk, pazar akşamı evine dönmeyince Boncuk’un ailesi büyük endişe yaşadı. Ertesi gün halen dönmeyen Boncuk’u aramak için köyü dolaşan aile, tüm komşularına Boncuk’u görüp görmediğini sordu. Komşulardan biri, köyde yabancı bir aracın gezdiğini  ve araçtakileri Boncuk’u severken gördüğünü söyledi.

Screenshot 23 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çevredeki güvenlik kameralarını izleyen aile, Boncuk’un yabancı araçtaki insanlar tarafında alındığını gördü. Aracın plakasından sahibine ulaşan aile, Boncuk’un kendilerinin kedisi olduğunu söyledi. Boncuk’u sahipsiz sanıp alan kişiler Boncuk için alışveriş bile yapmıştı. Ancak ailesi tabi ki de Boncuk’u geri istedi. Boncuk’u alanlar ailenin talebi ile onu geri getirdi. Boncuk’un ailesi onu sahipsiz sanıp alan aileye yavru kedi sahiplendirmeyi teklif etse de aile bunu kabul etmedi.

Screenshot 22

5 gün boyunca ailesinden ayrı kalan Boncuk sonunda ailesine kavuştu. Ülkemizde onlarca kedi dışarıda dolaşıp evlerine dönüyor. Sokaktan bir kedi sahiplenirken mutlaka çevreden kedi ile ilgili bilgi almalısınız. Aksi takidirde bir hayvanı ailesinden ayırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veteriner hekimler dunya sagliginin teminatidir

“Veteriner Hekimler, Dünya Sağlığının Teminatıdır”

bulent ersoy

Bülent Ersoy, Üzerinde Hayvan Cesetlerini Taşımaktan Vazgeçmiyor!