in ,

Köy Hayatını Seçen Sertab Erener: “Doğaya, Hayvanlara ve Bitkilere Gönülden Bağlıyım.”

Ünlü sanatçı Sertab Erener şehir yaşantısından uzak doğayla iç içe yaşamaya başladı. Sertab Erener’in doğaya ve hayvanlara olan sıkı bağlarını bu içerikte göreceksiniz ve Erener’e bir kez daha hayran kalacaksınız.

Ünlü sanatçı Sertab Erener pandemi nedeniyle Bodrum’da köy hayatı yaşamaya başladı. Bodrum’un bir köyüne yerleşen Sertab Erener bahçesinde ekin ekerken bir yandan da müzikle ilgili çalışmalarına devam ediyor. Pandemi sürecinde Bodrum’daki evine yerleşen ve yaklaşık 1,5 yıldır doğayla iç içe köy hayatı yaşamaya başladığını açıklayan Sertab Erener, hayvanseverliğiyle gönüllerimize taht kuran ünlülerimizden. Can isminde bir köpeğin ve Fıstık isminde bir kedinin anneliğini yapan her fırsatta doğaya ve hayvanlara olan ilgisini dile getiren ünlü şarkıcının bu güzel yönünü daha yakından tanıyalım.

Koy Hayatini Secen Sertap Erener Dogaya hayvanlara ve Bitkilere Gonulden Bagliyim 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Can Yoldaşı Can’ı Kaybetti

Can isminde ‘Golden Retriver’ cinsi bir köpeği sahiplenmiş olan Sertab Erener ondan sürekli ‘Can Yoldaşım’ diyerek bahsediyordu. İkilinin arasındaki enerji ve sevgi tüm fotoğraflarından anlaşılıyor. Sevilen sanatçı sevimli köpek Can’ı konserlerine götürüyor onu hiç yanından ayırmıyordu. ‘Zor Kadın’ isimli şarkısının klibinde de birlikte oynadığı can yoldaşıyla neredeyse hiç ayrılmıyorlardı. Hatta sahiplendiği diğer hayvanı Fıstık’ı da Can köpek kurtararak kendisine arkadaş olmasını sağlamış. Akıllı köpek soğuk bir kış gününde Erener’in arabasının altındaki minik yavruyu fark ederek onu olduğu yerden çıkarmış. Annesi olmayan sevimli kedi Fıstık’ın sokakta tek başına hayatta kalmasının imkansız olduğunu gören Erener ise hemen yavru Fıstık’ı sahiplenmiş ve ona güzel bir hayat vermiş. 2011 yılında ise yaşlılık gerekçesiyle hayat arkadaşı Can’ı kaybeden Sertab Erener büyük bir acıyla sarsıldı. Acısını atlatabilmek için de yine Bodrum’a , doğaya sığınmıştı.

Koy Hayatini Secen Sertap Erener Dogaya hayvanlara ve Bitkilere Gonulden Bagliyim 1

Ünlü Sanatçı Erener, Evsiz Hayvanlar İçin Neler Yapıyor ?

Tolga Öztorun ile yaptığı röportajında yaptığı sorusuna cevap veren Sertab Erener, öncelikli olarak bilinç kazanılması gerektiğini savundu. Hayvanlar hakkında bilinçlenirsek çevremize ve evsiz hayvanlara karşı daha duyarlı olacağımızı ve onlara karşı sorumluluklarımızı bilip bu sorumlulukları üstlenmemizin daha kolay olacağını savundu. Peki kendisi bu konuda neler yapıyor? Erener, sokakta gördüğü hayvanları veteriner hekime götürerek aşılarını yaptırdığını, çevresinde yaşayan sokak hayvanlarına mama verdiğini ve bu şekilde onlar için elinden gelenin en iyisini yaptığını dile getiriyor.

Sertap Erener Koy Hayatini Cok Sevdi 3

Ünlü Sanatçı Bodrum’da yaşamaya başladı

Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından düzenlenen 5 Temmuz-17 Eylül tarihleri arasında Gençlik ve Tarım Kampı öncesinde kampı ziyaret edip lavanta bahçesini gezen, Yörük çadırlarını inceleyen ünlü sanatçı, Tarım Müzesini de ziyaret etti. Bodrumlu olan Erener, Bodrum Belediyesine her fırsatta destek verdiğini belirterek projenin gençler için çok önemli olduğunu açıkladı. Yaklaşık 1,5 yıldır Bodrum’da yaşadığını söyleyen Erener Tarım Müzesi ziyaretinde yaptığı açıklamada da hayvanlara ve doğaya olan sevgisinden bahsetti.

Erener “Yıllarca yaşayabilecek bir okul açılışı olacak burada. Burada tarımı destekleyen ve ülkenin gerçekten tarım konusunda çok büyük desteğe ihtiyacı var. Hem bilinçlendirme hem de tarımla ilgili bilgi sahibi olan insanların yetiştirilmesi için çok önemli ve güzel bir adım. 1,5 yıldır Bodrum’da yaşıyorum pandemiden dolayı. 30 yıldır burada evim var ama ilk kez 1,5 yıldır Bodrum’da yaşıyorum. Farklı bir hayat yaşıyoruz. Evde seram var. Birçok bitki ile haşır neşir olduk. İstanbul’da doğdum bir şehir çocuğuyum ama yavaş yavaş öğreniyorum. Bazı insanlar uzaktır bu yaşantımdan ama doğaya, hayvanlara, bitkilere gönülden bağlıyım. Çok kirlenmiş şehirlerimiz. Dünya’nın geldiği bu talan edilme noktası gerçekten benim her gün öfkelenmeme ya da acı çekmeme neden oluyor. Doğaya kendimizden daha çok özen göstermemiz gerekiyor. Yaşadığımız tek bir ev var o da bu dünya onu yok edersek biz de yok olacağız.” dedi.

1# ‘Can’ Köpeğin Bulduğu ‘Fıstık’ Kız

Koy Hayatini Secen Sertap Erener Dogaya hayvanlara ve Bitkilere Gonulden Bagliyim

2# Sertab Erener Ve Can Zor Kadın Klibinden

Koy Hayatini Secen Sertap Erener Dogaya hayvanlara ve Bitkilere Gonulden Bagliyim 3

3# Can klipte Tüm Oyunculuğunu Konuşturmuş

Koy Hayatini Secen Sertap Erener Dogaya hayvanlara ve Bitkilere Gonulden Bagliyim 7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yavru Kedileri Firinda Pisirmesiyle Gundeme Gelmisti O Sahis Sinir Disi Edildi2

Yavru Kedileri Fırında Pişirmesiyle Kan Dondurmuştu, O Şahıs Sınır Dışı Edildi

Sokak Hayvanlarina Adanmis Bir Omur Barinak Hayvanlarinin Ayse Annesi

Sokak Hayvanlarına Adanmış Bir Ömür: Barınak Hayvanlarının Ayşe Annesi