Kova Burcu Kedi ve Özellikleri

Alışkanlıkları diğer kedilerden farklı bir yapıya sahiptir. Yiyip içtiği şeyler de farklı olabilir. İnatçıdır ve istemediğinde ne ona bir şey öğretmek, ne de yaptırmak mümkün değil gibidir.

Diğerlerine hiç benzemeyen, orijinal bir kedidir. Pek çok kedi arasında kendini hemen belli eder. Son derece arkadaşçadır, ama sıkıntıya gelemez. Bağımsızlığı onun için en önemli şeylerden bir tanesidir. Zeki bir kedidir. Diğerlerinden daha çabuk öğrenir ve öğrendiklerini de kolay unutmaz.

Biraz sosyal, biraz da bireysel olmayı başarır. Bazı zamanlarda yalnız kalmaya ihtiyaç duyar. Etrafta olup bitenleri izler ama pek fazla görülmez. Sahibinin isteğine göre değil, kendi isteğine göre davranma eğilimindedir. Yine de insanları kendine çekmekte zorlanmaz.

Alışkanlıkları diğer kedilerden farklıdır. Yiyip içtiği şeyler de farklı olabilir. İnatçıdır ve istemediğinde ne ona bir şey öğretmek, ne de yaptırmak mümkün değil gibidir. Dışarıda olmaktan hoşlanır. Keşfetme arzusuyla, dışarıda uzun zaman geçirebilir. Evde çok hareketli olmasa da, kendi istediği zamanlarda her tür oyuna eşlik eder.

Evdeki çocukların da, yaşlıların da ilgisini üzerine toplayacak cinstendir. Bu kedi yukarılarda olmayı, tırmanmayı çok sever. Yüksek bir tırmanma şeridi onun için idealdir. Dışarı çıktığında da ağaçların tepesinde olmaktan hoşlanacaktır.

Zayıf bir dolaşım sistemi vardır. Bu dolaşım bozukluğu nedeniyle varise de neden olabilir ve eğer zamanında teşhis edilmezde ileride büyük sorunlara yol açabilir. Patileri soğuk olabilir. Sağlık problemlerini azaltmak için hareketli olması sağlanmalıdır.

Çok duygusal bir kedi değildir. Hatta soğukkanlı olduğu söylenebilir. Ama son derece sadık bir dosttur.

Oğlak Burcu Kedi ve Özellikleri

Balık Burcu Kedi ve Özellikleri