in

Kötü Şartlarda Bakılan Köpeğin Fotoğrafını Çeken Kadına Şiddet

Antalya’da kötü şartlar altında bakılan bir köpeğin fotoğrafını çekerek şikayette bulunacağını söyleyen kadın, köpeğin sahibi tarafından hırpalandı.

Antalya’da aç bırakılan ve kötü koşullarda barındırıldığını söylediği bir köpeğin fotoğraflarını çeken 50 yaşındaki Birgül Ovacık, köpeğin sahibinin eşi tarafından tartaklandığını ileri sürdü.

tartaklama3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Emekli Birgül Ovacık, geçen hafta Muratpaşa İlçesi Kışla Mahallesi 51’inci Sokak’ta iki köpeğini gezdirirken ‘Golden’ cinsi köpeğin binanın bahçesinde sağlıksız koşullarda barındırıldığını görünce bir hafta boyunca hayvanın durumunu takip ettiğini söyledi. Önünde hiçbir zaman mama görmeyince kendi çabasıyla köpeği beslediğini belirten Ovacık, köpeğin 1 metre zincirle bağlı olduğunu ve ‘ağlar’ gibi havladığını kaydetti. Ovacık, geçen pazar günü apartmanın önüne giderek sahibine ulaşmaya çalıştığını söyledi.

tartaklama4

Köpeğin sahibi S.G.’nin aşağı indiğini belirten Ovacık, “Köpeğin bu şekilde tutulmaması gerektiğini söyledim. ‘Fotoğraf ve görüntülerini belediyeye ileteceğim’ dedim. Beni tehdit etti, belediyeyi ve polisi aradım. Tam o esnada karısı aşağıya indi ve bana vurdu. Ben savruldum, telefonum yere düştü. Çevredekiler beni kurtardı” dedi.

Köpek kavgadan sonra yok oldu

Polis merkezine şikayetçi olduğunu belirten Birgül Ovacık, eve döndüğünde ise köpeği göremediğini söyledi. Hayvanın başına bir şey gelmesinden korktuğunu belirten Ovacık, yetkililerin köpeği bulmasını istedi. Hastaneden darp raporu alan Ovacık, hakkını mahkemede arayacağını söyledi.

tartaklama2

Hayvanseverler köpeğin peşinde

Kötü şartlardaki köpeğin fotoğrafını çekerken tartaklandı Antalya Candostları Koruma ve Sahiplendirme Derneği Başkanı Arife Yanık, kayıp olduğu iddia edilen köpeğin peşinde olduklarını söyledi. Yanık, “Dernek olarak kaçırdıkları köpeğin nerede, ne durumda olduğunu bilmek istiyoruz. Baro Hayvan Hakları Kurulu’na başvuracağız. Köpek ortaya çıkana kadar da peşini bırakmayacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

degısımonn

Ağzı Bantlanarak Eziyet Gören Köpeğin Kurtarıldıktan Sonra Umut Veren Değişimi

girne şiddet gören köpek

Kıbrıslı Hayvanseverler Ayakta: Koruyucu Aileye Verilen Köpek Şiddet Gördüğü Sahibine Geri Verildi