in

Kötü Kedi Şero Vizyona Girmeye Hazırlanıyor

Bülent Üstün’ün kült çizgi kahramanı Kötü Kedi Şerafettin, 5 Şubat’ta Türkiye’de ve Almanya, Avusturya, İsviçre başta olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde vizyona girmeye hazırlanıyor. 

kotu-kedi-serafettin

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Büyüklere animasyon Şero’nun, 5 çizerin 70.000’in üzerinde karesi, 70 üzerinde sanatçının 20 ay süren modellemesi, 20 hafta süren dublaj ve 6 ayda hazırlanan film müziği ile ortaya çıkma serüveni oldukça uzun sürdü. Karakterlerin duyguları yansıtacak kabiliyette olmasına  önem verilen film için, özel kas ve iskelet sistemleri hazırlandı. Sanat tasarımı ekibi, binlerce Cihangir fotoğrafından ve çizgi romanın görsel evreninden stilize bir İstanbul oluşturmak için yoğun çaba harcadı. Duygu Başara’nın cast direktörlüğünde bir araya gelen yıldız oyuncu kadrosuyla, uzun süren okuma provalarının ardından dublaj sonunda tamamlandı.

Kötü Kedi Şerafettin’in mürekkepten beyazperdeye uzanan yolculuğu 2006 yılında, öykü ve karakter haklarının alınmasıyla başladı. Yönetmenler Mehmet Kurtuluş ve Ayşe Ünal’a, Levent Kazak’ın katılmasıyla yapım hız kazandı. Arslan Elver’in danışmanlığında ve Ahmet Tabak’ın süpervizörlüğünde 40 animatör Türkiye’de ve dünyada ses getirecek bir animasyon kalitesine imza attı.

kkş

Özgür Yılmaz yönetiminde, Melis Şeylan’ın sanatçı bakışıyla ve Barış Ulus’un görüntü yönetmenliğinde en baştan Cihangir, arabalar, evler, kediler, köpekler bilgisayarda modellendi, boyandı, ışıklandırıldı, her bir ayak sesi ve kapı gıcırtısı tek tek kaydedildi, film müziği üzerinde 6 ay çalışıldı ve tadına doyum olmaz bir seyirlik film ortaya çıkardı.

Filmin seslendirme kadrosu ise oldukça dikkat çekici. Uğur Yücel (Şero), Demet Evgar (Misket), Okan Yalabık (Çizer / Adnan), Güven Kıraç (Rıza), Gökçe Özyol (Rıfkı), Ahmet Mümtaz Taylan (Tonguç), Yekta Kopan (Cemil), Ayşen Gruda (Hasene), Cezmi Baskın (Şemistan) gibi isimlerden oluşan seslendirme kadrosuyla merakla beklenen film, fragmanı ve tanıtım videolarıyla internette büyük ilgi görüyor. Sosyal medya hesaplarında binlerce kişi teaser’ları hakkında yorumlar yapmaya devam ediyor.

kötü şerafettin bu

Vizyona girmeden uluslararası başarılara imza atan Kötü Kedi Şerafettin, dünyanın en büyük animasyon festivallerinden biri olan Annecy’de “Yapımı Devam Eden Filmler” kategorisindeki yarışmaya, Rio ve Buz Devri filmlerine de imza atmış olan Blue Sky Stüdyoları’nın son çalışması Snoopy ve Charlie Brown Peanuts filmi gibi yapımlarla birlikte seçildi. Ayrıca Cannes Film Pazarı ve Amerikan film pazarlarında Kötü Kedi Şerafettin’in uluslararası satışı gerçekleştirildi.

Daha vizyona girmeden bu kadar ses getiren ve heyecanla beklenen Kötü Kedi’nin macaralarını biz de merakla ediyoruz. Bakalım minik dostumuz nasıl bir maceranın içinde?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

RA

Benim Canım Oğlum

kuli 2 1

Tek Gözlü Sörfçü Kedi: Kuli