in

Koton Geri Adım Attı, Ya Diğerleri?

Ömür Gedik, Hürriyet’teki köşe yazısında gelen tepkiler üzerine Koton’un geri adım attığını ancak kürk kullanan diğer markalara karşı mücadeleye devam edeceklerini söylerken sadece kürk satan mağazaları değil satış elemanlarını da eleştirdi.

İşte kürk kullanıma karşı Ömür Gedik’in o yazısı…

Başaracağız. İnanıyorum. Artık eminim hatta.

Sadece kürk giydikleri için değil, kürk sattıkları için de kendilerini kötü hissedecekler.

kurk3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kürkü için öldürülecek son hayvanı kurtarana kadar “Bu devirde kürk kullanmayı ve pazarlamayı etik ve vicdanlı buluyor musunuz?” sorusunu sormaktan bıkmayacağız.

Kürk satan mağazaların satış elemanlarını dahi “Neden bu vahşete ortak oluyorsunuz?” diye suçlayan, lafını asla esirgemeyen biri olarak son zamanlarda kürklü ürünler içeren markalara karşı olan tavırdan, yükselen seslerden, sosyal medyadaki TT’lerden son derece memnunum.

“Gerçek kürk” etiketini marifetmiş gibi giysilere yapıştıran Koton’un geri adım atıp, üzgün olduklarını belirterek mağazalarında bir daha gerçek kürk satmayacağını açıklaması önemli bir adım.

Darısı hayvanların daha canlıyken derilerinin yüzülmesiyle elde edilen kürkleri satan diğer markaların başına.

Biraz zor gelebilir ama ne dediğimi anlamak için Instagram hesabımdan paylaştığım kürk videosunu izlemenizi rica ediyorum.

Gözyaşlarınıza engel olamayıp, insanlığa lanet okuyacağınıza eminim.

kurk1

Bu arada, sosyal medya hesaplarından günlerce kürk karşıtı etkili paylaşımlar yaparak yıllardır devam eden bu mücadelemize büyük destek veren Cem Adrian’a da teşekkür etmek istiyorum.

İyi ki var ve iyi ki hissettiklerini söylemekten, mücadele etmekten, bir şeyleri değiştirmek için çaba harcamaktan vazgeçmiyor.

Kaynak: Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ölüm evi köpek bulundu

Arnavutköy’deki Ölüm Evinden Kaçırılan Köpeklerden Biri Bulundu

asıonn

“Hayvanlara Alerjim Var” Diyenlere Aşı Önerisi