in

Asya Fillerinden Güzel Haber Geldi

Nüfusu her geçen gün azalan fillerden iki güzel haber. Koruduğu iddiasıyla filleri kafeslere kapatanların aksine, Tayland, Chiang’daki Doğal Fil Parkı’nda, filler korunaklı sınırlar içinde oynama ve dolaşma özgürlüğünün tadını çıkarabiliyor. Daha da önemlisi Hong Kong yasal fil dişi ticaretini bitirme kararı aldı.Elephants

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Tayland’daki Doğal Fil Parkı, bir fil kurtarma ve rehabilitasyon merkezi olarak çalışıyor. Gönüllülerin de katkıda bulunduğu parkta, filler, köpekler, kediler, bufalolar ve diğer birçok hayvan için doğal bir ortam mevcut.

“Özgürce” kelimesi tam anlamını karşılamıyor gibi gözükse de fillerin gönlünce eğlenmesi için korunmak zorunda olduğu düşünülüyor. Bunun en önemli sebebi, özellikle aksesuar ve takı yapımında kullanılan fil dişleri için her yıl onlarca fil avlanıyor ve öldürülüyor olması.

Filler için harika bir haber. Tabi hayvanları seven insanlar için de…

Yasal fil dişi ticaretini bitirme kararını Hong Kong İcra Kurulu Başkanı Chun-ying’in açıkladı. Hong Kong’da  bundan sonra, “tehlike altındaki türleri avlayanlar ve ticaretini yapanlara özel cezalar” gelecek; bu tür cezalar ve yasaklar mümkün olan en kısa süre içinde uygulanmaya başlanacak.

fil

Filleri “doğal” şekilde korudukları iddiasında ne kadar haklılar bilmiyoruz. Ama buna sebep olan şartların giderilmeden fillerin, doğal hayatlarında rahat olamayacakların da hem fikiriz. Bu nedenle Hong Kong’ta alınan kararların arttırılmasını gerekiyor.

Kaynak: Rotka

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hamile 1 1

Tarifsiz Güzelliğe Sahip Hamile Hayvanlar

Untitled 1

Çocuklarınıza Masallar Hediye Edin