in ,

Koruma Altındaki Karaca Biberonla Besleniyor

Çorum’un İskilip ilçesinde ormanlık alanda bulunan yavru karaca, bakıma alındığı hayvan barınağında biberonla besleniyor.

Edinilen bilgiye göre, İskilip ilçesinde denetim yapan Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri ormanlık alanda yavru bir karaca buldu. Bir süre çevrede inceleme yapan ekipler, annesini bulamadıkları yavru karacayı Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ekiplerine teslim etti. DKMP ekipleri tarafından teslim alınan karaca, Çorum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Geçici Hayvan Bakımevi’ne getirilerek koruma altına alındı.

AW342960 02

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


‘Çocuğumuz Gibi Bakıyoruz’

Yaklaşık 2 aylık olan karaca yavrusuna çocukları gibi baktıklarını dile getiren Veteriner Hekim Mehmet Gültekin, “Annesiz olduğu düşünülen yavru karaca yaklaşık bir haftadır misafirimiz. Karacayı bulan hemşehrilerimiz bir süre annesini beklemişler. Ama annesiz doğada yaşamını sürdüremeyeceği için Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ekipleri aracılığıyla bize getirdiler. Yaklaşık 2 aylık olduğunu tahmin ediyoruz. Personelimiz doğal keçi sütü ile beslemesini yapıyor. 24 saat bakımı gerçekleştiriliyor. Kendi çocuğumuz gibi bakıyoruz. Kendi başına hayatta kalabilecek duruma geldiğinde tekrar doğal ortamına bırakacağız” dedi.

AW342960 04

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Belgesel Cekimi Icin Kullanilan Drone Martilarin Saldirisina Ugradi

Belgesel Çekimi İçin Kullanılan Drone Martılar Tarafından Düşürüldü

Bitkin Halde Olan Keciyi At Sirtinda Tasidilar

Bitkin Halde Bulunan Keçiyi At Sırtında Taşıdılar