in

Koruma Altındaki Hayvanı Gözlerini Kırpmadan Öldürdüler!

Muğla’nın Bodrum ilçesinde nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu için koruma altında bulunan oklu kirpiyi gözlerini kırpmadan öldürdüler. Yol kenarında ölü bulunan kirpiyi gören vatandaşlar ise bu caniliğe isyan etti.

Bodrum – Yalıçiftlik yolunda aracı ile seyreden bir vatandaş, Kızılağaç Mahallesi’nde yol kenarında ölü bir oklu kirpi olduğunu gördü. Vücudunun bir kısmı parçalanmış haldeki kirpinin bulunduğu bölgeye yeni atıldığı ifade edilirken, bölgede av tüfeğine ait boş kovanlara rastlandı. Nesli tükenme tehlikesi altındaki olduğu için koruma altında bulunan kirpinin tüfekle vurularak öldürüldüğünü iddia eden vatandaş, “Soyu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan ve nadir bulunan oklu kirpiyi vurmuşlar. Kirpinin okları fişeklerin yanında. Hayvan vurulduğu yerden yolun karşısına kaçmış. Kaçarken de oklarını saçmış. Ne yazık ki ölmüş” dedi. Kirpiyi bulan vatandaşlar “Kirpinin vücudunun bir kısmı parçalanmıştı. Vurulduktan sonra başka hayvanlar tarafından parçalandığını düşünüyorum” dedi.

KİRPİLER İLE OKLU KİRPİLER FARKLI TÜRLERDİR

Oklu kirpi, Hystricidae ve Erethizontidae familyalarını oluşturan kemiricilerin ortak adıdır. Yaklaşık 60-90 cm boyunda, 5-16 kg ağırlığındadırlar. Kuyrukları yaklaşık 20-25 cm’dir. Kahverengi, gri veya nadiren de beyaz renktedirler. Oklu kirpiler, isim benzerliğine rağmen kirpi değildirler. Kirpiler erinaceomorphs ailesine mensuptur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bodrum sahile vuran olu yunus

Kıyıya Vuran Ölü Yunus, Turistleri Şoke Etti!

100 metre kosusu yarisa katilan kedi

İstanbul’daki, Erkekler 100 Metre Finali Yarışına Katılan Kedi