in

Koronovirüs Sivrisineklerden Bulaşır Mı?

Tüm dünaya korku salan covid-19 virüsü sineklerden bulaşır mı?

Çin’in Wuhan kentinden çıkarak tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüse karşı devletler ve vatandaşlar önlem almaya devam ediyor. Bu süreçte vatandaşların da bu yeni virüs(Covid-19) ile aklında pek çok soru işareti var. “Bu sorulardan biri de koronavirüs sivrisineklerden bulaşır mı?”

Koronavirüs sivrisineklerden bulaşır mı?

Dünya Sağlık Örgütü DSÖ’den yapılan açıklamada, corona virüsün sivrisinekler ya da diğer haşareler aracılığıyla insana bulaştığı yönünde veri olmadığı belirtildi.

Corona virüsün Afrika ve Latin Amerika’da daha düşük seviyede seyrettiğini belirten DSÖ, bu bölgelerde corona virüsün sivrisinekler aracılıyla bulaştığı yönünde vaka bulunmadığını da vurguluyor.

Dünya Sağlık Örgütü, yeni tip corona virüsün kan yolu ya da deriden temas yoluyla buluşmadığını vurgulayarak şu açıklamayı yapıyor:

“Yeni tip corona virüs (Covid-19) bir solunum yolu virüsüdür. İnsanların öksürmesi ya da hapşırmasıyla bulaşabilir. Ya da bir yüzeyin üzerinde insanların ellerine bulaştıktan sonra, o elin ağız ya da buruna götürülmesi yoluyla bulaşabilir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İz Takip Köpeği 15 Yaşındaki Zihinsel Engelli Kızın Kahramanı Oldu

İz Takip Köpeği, 15 Yaşındaki Zihinsel Engelli Kızın ‘Kahraman’ı Oldu

Balıkçı Oltaları Tehlike Saçmaya Devam Ediyor Yavru Köpekler Misinalar ile Birbirine Dolanöç

Balıkçı Oltaları Tehlike Saçmaya Devam Ediyor: Yavru Köpekler Misinalar ile Birbirine Dolandı