in ,

Koronavirüs Yasaklarından Ötürü Aç Kalan Hayvanlar İçin Kampanya Başlatıldı!

Koronavirüs kapsamında gelen yasakların ardından sokaklardaki ve özellikle ormanlık alanlardaki köpeklerin durumu günden güne kötüye gidiyor. İnsanların evlerinden çıkmamasıyla ve ormanlık alanlara girişlerin yasaklanmasıyla aç kalan köpekler için hayvanseverler kampanya başlattı.

 

Bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgının nedeniyle kısmi olarak başlayan yasaklar ve işletmelerin kapatılması giderek artıyor. Salgının yayılmasını önlemek amacıyla insanlara evde kalmaları yönünde çağrılar yapılırken bu durumdan en çok etkilenenlerin başında sokaklarda ve ormanlarda yaşanan kedi köpekler geliyor.

ÖLÜM KALIM SAVAŞI VERİYORLAR!

Neredeyse bütün işletmelerin geçici süreliğine kapanması, insanların evlerinden çıkmaması ve kamp, piknik, mesire gibi ormanlık alanlara girişlerin yasaklanmasıyla birlikte dışarıda zorlu koşullarda hayata tutunmaya çalışan kedi köpeklerin de açlıktan ölmemek için mücadele ettikleri görüldü.

Kişisel olarak sokaklarındaki hayvanları beslemeye çalışan bazı insanların yanı sıra change.org’da bir kampanya başlatıldı.

ÖZEL İZİN BELGESİ ÇIKARTILSIN!

“Sahipsiz Hayvanlar İçin Besleme Yapanlara İzin Verilsin” başlığıyla imza ve destek bekleyen kampanya da gönüllüler ve belediyelerin ortak çalışma yürütülmesinin önemine vurgu yapılırken gönüllü kişilerin ilgili bölgelerde besleme yapabilmeleri için özel izin belgesi verilmesinin gerekliliğine dikkat çekildi.

Siz de linke tıklayarak kampanyaya destek olabilirsiniz

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veteriner Hekimler Korona Nedeniyle İnsanlarda da Kullanılan Malzemelerimiz Elimizden Alınırsa Kendi Acil Hastalarımıza Müdahale Edemeyizöç

Veteriner Hekimler: Korona Nedeniyle İnsanlarda da Kullanılan Malzemelerimiz Elimizden Alınırsa Kendi Acil Hastalarımıza Müdahale Edemeyiz

Veteriner Kontrol Enstitüsü Kovid 19a Karşı Yapılan Aşı Üretim Çalışmasına Dahil Edildiöç

Veteriner Kontrol Enstitüsü Kovid-19’a Karşı Yapılan Aşı Üretim Çalışmasına Dahil Edildi