in

Koronavirüs Sebebiyle Aç Kalan Sokak Hayvanlarına Destek Çıkan Belediyeler

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, koronavirüs tedbirleri kapsamına sokak hayvanlarını da alarak mama dağıtımını artırdıklarını duyurduktan sonra birçok belediye de tedbirlerine sokak hayvanlarının beslenmesini ekledi.

Bütün dünyayı etkisi altına pandemik hastalık koronavirüs tedbirleri kapsamında birçok işletme geçici süreliğine kapatıldı ve insanlar gerekmedikçe dışarı çıkmamaya başladı. Bu süreçte en çok zararı sokak hayvanları görüyor. Kapatılan cafe ve işletmelerin beslediği köpekler aç kaldı. Bu duruma duyarsuz kalmayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, koronavirüs tedbirleri kapsamına sokak hayvanlarını da dahil etti.

Mansur Yavaş Sokak Hayvanlarını Unutmadı!

Yavaş’ın ardından birçok belediye koronovirüs tedbirlerine sokak hayvanlarını beslemeyi dahil etti. Bazıları mama istasyonlarına arttırırken bazıları ise gönüllüler ile işbirliği içinde çalıştı. Umarız, belediyeler sokak hayvanlarını sadece böyle kritik durumlarda değil her zaman hatırlar.

İşte koronovirüs sebebi ile aç kalan hayvanlara destek çıkan belediyelerden bazıları:

Adıyaman Belediyesi

Korona virüsü dolayısıyla yeteri kadar beslenemeyen sokak hayvanları için kolları sıvayan Adıyaman Belediyesi Veteriner Müdürlüğü ekipleri, sokak hayvanları için şehir merkezindeki parklara mama, yem ve su bıraktı.

AW972399 01

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Akşehir Belediyesi

Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından bu süreçte yiyecek bulmakta zorlanan doğal hayattaki sahipsiz kedi ve köpeklerin beslenmesi için uygun yerlere yem, mama ve ekmek bırakılıyor. Akşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “Beslenmekte zorlanan hayvanlar için bu zorlu süreçte de rutin olarak besleme noktalarına mama, yem ve ekmek bırakılmaya devam edilecek” denildi. AW972472 01

Antalya Büyükşehir Belediyesi

Korona virüs salgınının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek başkanlığında oluşturulan kriz masası her gün toplanarak korona virüsle ilgili alınan önlemleri ve yapılacakları belirliyor. Bu süreçte sokak hayvanlarını da unutmadıklarını söyleyen Başkan Böcek, “Biliyorsunuz alınan önlemler kapsamında restoran ve kafeler kapalı. Esnaf tarafından sahiplenilen veya sokakta yaşayan sahipsiz dostlarımız da bize emanet. Kimse merak etmesin onları da unutmuyoruz. Sokakta yaşayan sevimli dostlarımızın mama ve su ihtiyaçlarını karşılamak için beslenme odakları, su pınarları yerleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

antalya

Arnavutköy Belediyesi

Arnavutköy Belediyesi, koronavirüs tedbirleri nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken sokakta yaşayan hayvanlar unutmadı. Ekiplerler İlçe genelinde sokak hayvanlarına mama takviyesi yapmaya devam ediyor.

Atakum Belediyesi

Atakum Belediyesi, korona virüsü önlemleri sonrası sevimli dostların aç kalmaması için ilçedeki 16 mamamatike düzenli mama ve su takviyesi yapıyor. Yeni üretilen mini mama hazneleri ile can dostların besleme noktalarının sayısı ise 97’ye yükseltilecek.

atakum

Aydın Büyükşehir Belediyesi

Vatandaşların evlerinde kalmaları, mümkün olduğunca dışarı çıkmamaları konusunda uyarıldıkları bu süreçte sokakta yaşayan can dostların ihtiyaç duydukları mamaya ve suya zor ulaşma ihtimallerine karşın il genelinde var olan mama ve su noktalarına yenilerini ekledi.

aydın

Ayvalık Belediyesi

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde sokak hayvanlarının gıda ihtiyacını karşılayan kafe ve restoranların salgın hastalık riskine karşı kapanması nedeniyle Ayvalık Belediyesi ekipleri tarafından mama dağıtımına başlanıldı.

ayvalık

Bağcılar Belediyesi

Bağcılar’da bulunan sokak hayvanlarının ihtiyacını karşılamaya yönelik su ve mama ihtiyacını temin eden Bağcılar Belediyesi, korona virüsünün yaşattığı bu olumsuz durum nedeniyle bu yöndeki çalışmalarına yoğunluk verdi.
Bağcılar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarına yönelik mama dağıtımına başladı. Gün içinde belirlenen saatlerde park ile nostalji bahçelerinde mama ve su kapları görevlilerce temizlenerek, dolduruldu.

bağcılar

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarının beslenmesinde önemli bir rol üstlenen kafe ve restoranların salgın hastalık riskine karşı kapanması nedeniyle mama dağıtımına başladı.

AW970243 06

Başakşehir Belediye

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da koronavirüs tedbirleri kapsamında beslenme imkânları azalan ve yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için ilçe genelindeki 30 besleme odağına düzenli olarak mama ve su bıraktıklarını belirterek, “Can taşıyan her varlık bizim için değerlidir” diye konuştu.

AW972173 01

Bilecik Belediyesi

Tüm dünyada etkisini gösteren Covid-19 (Korona virüs) salgını dolayısıyla dikkatlerin insan sağlığına çekildiği bir dönemde, Bilecik Belediyesi kedi ve köpekleri unutmayarak hizmet vermeye devam ediyor. Ekipleri tarafından şehrin birçok noktasında bulunan yem noktalarına mama bırakıldı.

bilecik

Çarşamba Belediyesi

Korona virüsü salgınından dolayı inşaların evlerinden çıkmaması nedeniyle sokak hayvanlarının yemek bulmada zorlanmaması için Çarşamba Belediyesi tarafından ilçe merkezinde hayvan besleme noktaları oluşturularak su, köpek ve kedi mamaları konuldu.

AW972329 01

Çorlu Belediyesi

Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri sokaktaki dostları unutmadı. Sokak hayvanlarını düzenli olarak besleyen duyarlı vatandaşların tedbir sebebiyle evlerinde kalmaları ve hayvanlara verilmek üzere yemek bağışlayan işletmelerin kapalı olmasından dolayı beslenemeyen sokak hayvanları Çorlu Belediyesi zabıta ekiplerince beslenmeye devam ediyor.
Belediye ekiplerinin tedbir süresince Çorlu ve çevresindeki sokak hayvanlarını besleyeceği kaydedildi.

AW974394 01

Çorum Belediyesi

Koronavirüs salgını nedeniyle lokantaların kapandığını, bu nedenle eski duruma göre sokak hayvanlarının yeterince yiyecek bulamadıklarını belirten Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Korona virüse karşı yoğun çalışmalarımız sırasında can dostlarımızı da ihmal etmiyoruz. Hayvan dostu gönüllülerimizle birlikte sokak ve yaban hayvanları için doğaya mama bırakıyoruz. Veteriner İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz, Karadeniz Hayvan Hakları Federasyonu ve diğer hayvan derneklerinin temsilcileriyle bu çalışmalarınızı sıklaştırdık.” dedi.

çorum

Darıca Belediyesi

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın talimatıyla ilçe genelinde tedbirler arttırılırken, sokak hayvanları için de çalışma başlatıldı. Darıca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Hayvan sağlığı ve refahı ekibi tarafından sokak hayvanları aç kalmasın diye Darıca’nın çeşitli noktalarında oluşturulan beslenme noktalarına gıda, mama ve su bırakılıyor.

darıca

Devrekani Belediyesi

Devrekani Belediyesi ekipleri, sokak hayvanlarını beslemek için vakit kaybetmeksizin harekete geçti. Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç nezaretinde belediye ekipleri, araçlara yükledikleri yiyecekleri, ilçenin çeşitli noktalarına bırakarak hayvanların beslenmesini sağladı. Ayrıca çeşitli hastalıktan ötürü rehabilitasyon altında tutulan hayvanlarda belediye ekiplerince beslendi.

AW974349 01

Düzce Belediyesi

Düzce Belediyesi korona virüs tedbirleri kapsamında dezenfekte çalışmalarını sürdürürken, sokak hayvanları için de şehrin çeşitli noktalarına mama bıraktı. Sokak hayvanlarının gıda ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşılayan duyarlı kafe ve restoranların salgın hastalık riskine karşı kapanması nedeniyle besin bulmakta güçlük çeken can dostlarımızın bu süreçte yaşamlarını sürdürebilmeleri için Düzce Belediyesi mama desteğini arttırdı. Sokak hayvanlarının yoğunlukla yaşadığı cadde ve bulvarlarda Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler mama ve su kaplarını dezenfekte ederek, besin ihtiyaçlarını giderdi. Vatandaşların da kuru mamalar ile sokak hayvanlarına destek olabileceğini ifade eden yetkililer, bu süreçte yalnızca vatandaşların değil hayvan sağlığının da büyük önem taşıdığını, bu yüzden hayvanlara yemek yerine kuru mama verilmesi konusunda vatandaşların duyarlı olmasını istediler.

AW972938 02

Eyüpsultan Belediyesi

Korona virüs salgını dolayısıyla vatandaşlar “Evde Kal” çağrısına uyunca kent sokakları boş kaldı. Besleme yapılamayan sokak hayvanları ise bazı bölgelerde yiyecek bulmakta zorluk çekti. Sokak hayvanlarının yardımına koşan Eyüpsultan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri “Siz Evdeyken Can Dostlarımız Bize Emanet” diyerek sokak hayvanlarını besleme çalışması gerçekleştirdi. Belirli noktalara konan mama makineleri mamalarla dolduruldu, sokaklar dolaşılarak mama dağıtımı yapıldı.

AW972469 03

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi

Bölgesel bir hastalık olmaktan çıkarak küresel bir tehdit haline dönüşen salgına yönelik tedbirler artırılırken Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarını da unutmadı. Büyükşehir, kentte 20’si büyük alanlarda, 120’si parklarda olmak üzere 140 bölgede bulunan beslenme noktasında sivil toplum kuruluşları ve hayvan sever dernekleri ile birlikte hareket ederek hem dezenfekte ve ilaçlama hem de yem dağıtma çalışmalarına yoğunluk kazandırdı.

AW970082 04

Gaziemir Belediyesi

Gaziemir Belediyesi, salgın karşısında yurttaşların evlerinde kalması çağrısı sonrası sokak hayvanlarının aç kalma riskine karşı mama dağıtımını artırdı. Belediyenin Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçenin dört bir yanında sokak hayvanları için elindeki stoklar kapsamında mama ve su dağıtımına başladı. Ekipler her sabah belirli bölgelere konulan kaplara mama bırakıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de hayvanların erişebileceği noktalara su desteği sağlıyor.

AW970440 02

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Koronavirüs ile mücadele sürecinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi de sokak hayvanlarını unutmadı. Ekipler gönüller ile beraber besleme noktolarına mama takviyesinde bulundu.

İBB Sokak Canları Bize Emanet Yeter Ki Siz Evde Kalınöç

İzmir Büyükşehir Belediyesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sokaktaki hayvanların gıda ihtiyacını karşılayan işletmelerin korona virüsü nedeniyle hizmete ara vermesi üzerine devreye girdi. Büyükşehir, 11 merkez ilçede sokak hayvanları için mama dağıtımına başladı. Dağıtım sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içinde süreceği ifade edildi.

İzmir

Kdz. Ereğli belediyesi

Olağan dönemlerde de sokak hayvanlarının aşılanması, beslenmesi konusunda düzenli olarak çalışan ekipler, virüs salgını nedeniyle çalışmalarını yoğunlaştırdı. Ekipler, ilçe genelindeki 1 kedi evi ve 13 beslenme noktasında hayvanların mama, yem ve su ihtiyaçlarını karşılıyor. Beslenme noktaları dışında kalan şehrin değişik yerlerine köpek ve kediler için ayrıca kuru mamalar bırakılıyor. AW974142 03

Kepez Belediyesi

Sokaktaki hayvanların gıda ihtiyacını destekleyen işletmelerin Korona virüs salgını nedeniyle geçici süreyle kapanması üzerine harekete geçen Kepez Belediyesi, ilçenin birçok noktasında bulunan mama ve su kabı sayısını artırdı. Dokumapark, mesire alanları ve oyun parklarındaki mama ve su kabı sayısını artıran Kepez Belediyesi, mevcut mama ve su kaplarını da temizleyerek, doldurdu.

AW974346 02

Kestel Belediyesi

Tüm Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını sebebiyle, bir çok restoran, fabrika ve iş yeri kapatma kararı aldı. Kestel Belediyesi, bu tedbirler kapsamında beslenme imkanları azalan sokak hayvanlarının imdadına yetişti. Köpek TİM’i, park, bahçe ve boş arazilere, yüzlerce kilogram mama ve su bıraktı. Ekipler, hayvanların genel sağlık kontrollerini de gerçekleştirdi.

kestel

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, korona virüsle mücadele edilirken, sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerinin yapılması için talimat verdi. Başkan Büyükakın, sosyal medyadan attığı mesajlarla da bu sevgisini dile getiriyor. Başkan Büyükakın, sosyal medyada yaptığı son paylaşımda, “Korona virüs ile mücadele süresince sokak hayvanlarımızın her zaman olduğu gibi her türlü tedavi ve bakımını yapmaya devam ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

AW972818 01

Konak Belediyesi

Konak Belediyesi veteriner ekipleri, özellikle pek çok esnafın kepenk indirdiği Kemeraltı Çarşısı, Gıda Çarşısı, sanayi siteleri gibi yerlerde yaşayan can dostlara mama bırakıyor. Dağıtım, ilçe genelindeki mahallelerde, sokak hayvanlarının toplu yaşadığı yerlerde de titizlikle sürdürülüyor. Vatandaşlara seslenerek, “Evde kal” çağrısını yinelen Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Özellikle can dostlarını sahiplenen, onları düzenli olarak besleyen hemşehrilerimiz endişelenmesin. Sokaktaki can dostlarımızı bu sıkıntılı süreçte ihmal etmeyeceğiz. Yeter ki siz evde kalın; onlar bize emanet. AW972457 04

Konyaaltı Belediyesi

Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi ekipleri, Korona virüsle mücadele kapsamında ilçedeki park ve bahçelerde bulunan beslenme kaplarını düzenli kontrol ederek, mama ve su takviyesi yapıyor.

AW974312 03

Kuşadası Belediyesi

Kuşadası Belediyesi, Korona virüse (Covid-19) karşı önlem almaya devam ederken, sokakta yaşayan can dostları da unutmadı. Belediye Başkanı Ömer Günel’in talimatıyla harekete geçen Güvercin Masa birimi, sivil toplum kuruluşları ile yaptığı ortak çalışma sonrasında Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapanan restoran ve kafeteryalardan beslenen sokak hayvanlarına ilçe genelinde mama dağıtmaya başladı.

AW970888 01

Malatya Büyükşehir Belediyesi

Büyükşehir Belediyesi bağlı ekipleri tarafından Malatya’da birçok noktada bulunan bayat ekmek toplama kutularından alınan ekmekler, doğadaki hayvanların ulaşabileceği noktalara bırakılıyor.
Malatya genelindeki kamu kurum ve kuruluşlarının yemekhanelerinden alınan ekmekler, mezbahanelerden temin edilen etler ile hazır mamalar Beydağı İnderesi, Battalgazi Feribot İskelesi, Turgut Özal Tabiat Parkı, Çöp Atık Sahaları, Hayvan Barınağı gibi yerlere bırakılıyor.

AW971389 03

Meram Belediyesi

Meram’ın insanından toprağına, ağacından sokak hayvanlarına, çiçeğinden binasına kadar her şeyiyle kendilerine Allah’ın birer emaneti olarak gördüklerinin belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında evde kal çağrısıne uyan Meramlı hemşehrilerimizin aklı sahipsiz hayvanlarımızda kalmasın. İlçemizdeki kedi köpek beslenme odaklarına dostlarımız için mama ve su takviyelerini düzenli olarak yapmaya devam ediyoruz” diye konuştu.
Meram’ın çeşitli bölgelerinde köpekler için 20, kediler içinse 24 beslenme odağı ve 5 kedi evi bulunduğunu hatırlatan Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Virüs insanından doğasına kadar tüm dünyayı etkiledi. Bu olumsuz etkiden sokak hayvanları da nasibini aldı. Havaların ısınmasına rağmen yiyecek bulmakta zorlandıkları bu günlerde biz onların da yanında olmaya gayret gösteriyoruz. meram

Mersin Büyükşehir Belediyesi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, dünyayı saran ve Türkiye’yi de etkileyen korona virüsü (Kovid-19) salgınına karşı tüm birimleriyle teyakkuz halinde çalışıyor. Vatandaşları halk sağlığını korumak adına mümkün olduğunca evden çıkmamaya teşvik eden Büyükşehir Belediyesi, kafe ve restoranların kapanması nedeniyle besin bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarını da unutmuyor. Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, haftanın 7 günü sahipsiz hayvanlar için beslenme odakları dışında da birçok noktaya mama ve su bırakıyor.

mersin

Mudanya Belediyesi

Mudanya Belediyesi, ülke genelinde korona virüsüne karşı uygulanan tedbirlere rağmen sokakta yaşayan can dostlarını da unutmadı. İlçe genelinde mama dağıtımı ile birlikte sahipsiz hayvanların sağlıklı bir şekilde yaşamaları için park ve sokaklara yerleştirilen kedi ve köpek evlerinin sayısı artırıldı.

mudanya

Nilüfer Belediyesi

Nilüfer Belediyesi, koronavirüs (COVID-19) salgını sebebiyle sıkıntı yaşayan herkese destek olmak için seferber oldu. Sokakta sahipsiz can dostlar için de tedbir alındı. Sokak hayvanlarının beslenme kaynağının büyük bölümünü oluşturan kafe ve restoranların salgına karşı tedbir maksadıyla kapatılması ve vatandaşların fazla sokağa çıkmaması sebebiyle yiyecek bulmakta güçlük çeken can dostlarının yardımına Nilüfer Belediyesi yetişiyor. Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri sokakta yaşayan hayvanların aç kalmaması için harekete geçti. Ekipler, Nilüfer Belediyesi’nin ilçede farklı noktalarda oluşturduğu 47 beslenme odağı ve 27 kedi evine düzenli olarak mama ve su takviyesi yapıyor. Ayrıca beslenme odakları ve kedi evleri ekipler tarafından dezenfekte de ediliyor.

nilüfer

Osmangazi Belediyesi

Türkiye’de de etkisini gösteren koronavirüs salgınına karşı toplum sağlığını korumak için her türlü tedbiri alan Osmangazi Belediyesi, sokak hayvanlarını da ihmâl etmiyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, özellikle salgın hastalık yüzünden kapanan kafe ve restoranların olduğu bölgelerde sahipsiz hayvanların aç kalmamaları için belirli noktalara yiyecek ve su bırakıyor.

AW974288 02

Serdivan Belediyesi

Daha önce hayata geçirilen uygulama kapsamında sokak hayvanları için ilçenin farklı noktalarına yerleştirilen beslenme üniteleri ekipler tarafından her gün kontrol edilerek yem, mama ve su takviyesi yapılıyor. Korona virüsle mücadele noktasında tüm ekip ve ekipmanla 7/24 çalışmalara devam edildiğini belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Ekiplerimiz önceden belirlediğimiz program dahilinde dezenfekte çalışmalarına ve 65 yaş üstü vatandaşlarımız için uyguladığımız sosyal hizmetlere aralıksız devam ediyor. Tüm bu çalışmaların yanı sıra hayatı birlikte paylaştığımız, sokaklarımızın süsü olarak gördüğümüz sokak hayvanlarımızın da, ilçemizin çeşitli noktalarında bulunan ünitelere bıraktığımız mama ve sularla beslenmelerine yardımcı oluyoruz. Ekiplerimiz can dostlarımızın genel sağlık durumlarını da kontrol ediyor.

AW974316 01

Seyhan Belediyesi

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın talimatlarıyla, hayvan severlerin katkısıyla daha önce belirlenen 84 noktanın dışında hayvanların kümelendiği alanlarda da düzenli olarak besleme çalışması yapılıyor. Belediye ekipleri özellikle daha önce lokanta, kafe gibi işletmelerden artan yiyeceklerle beslenen sokak hayvanlarının, iş yerleri kapanınca aç kalma durumunu göz önüne alarak besleme çalışmasını genişletti.

seyhan

Süleymanpaşa Belediyesi

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Korona Virüsüne (COVİD – 19) karşı aralıksız olarak çalışmalarına devam ederken sokak hayvanlarını da unutmayarak mama ve su desteğini arttırdı. Sokak hayvanlarını besleyen birçok işletmenin virüs tedbirleri sebebiyle kapatılması üzerine harekete geçen Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, sokaktaki canlar için ek mama dağıtımı gerçekleştirdi.

süleymanpaşa

Tunceli Belediyesi

Okulların tatil edilmesi, işletmelerin kapanması ve insanların sokağa çıkamaması sebebiyle sokakta yaşayan bir çok dostumuzun açlık çekmemesi için Tunceli Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde çalışma yürütüyor. Munzur Üniversitesi’nde, mahallelerde ve çarşı mevkinde dostlarımızın günlük yemek ihtiyaçları karşılanıyor.ET7to3vXYAAEG8Y

Turgutlu Belediyesi

Sokakta yaşayan canlılar için de dezenfekte çalışmalarına imza atan Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçe merkezinde bulunan hayvan barınağı ve beslenme odaklarını da dezenfekte etti. Ekipler ayrıca hayvan dostlarımızın beslenmeleri için kaplara mama ve su da koydu.

turgutlu

Van Büyükşehir Belediyesi

Van Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanları için 18 odağa ve doğal yaşam alanlarına mama bırakıyor.
Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, sokağa çıkmaların azalması ve iş yerlerinin geçici süreyle kapanması nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için kentin birçok noktasına mama bıraktı. Başta parklar olmak üzere kedi ve köpeklerin yoğunlukta olduğu yerlere bırakılan mamalarla bu zor süreçte hayvanların aç ve susuz kalması engellendi.
Yetkililer, sokak hayvanlarına yönelik daha önceden de sürdürülen besleme çalışmalarının korona virüs tehdidinin ortadan kalkana kadar artırılarak devam edeceğini belirtti. AW974043 02

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İBB Sokak Canları Bize Emanet Yeter Ki Siz Evde Kalınöç

İBB: Sokak Canları Bize Emanet, Yeter Ki Siz Evde Kalın

İnsanlardan Boşalan Selendi Sokaklarına Sincaplar İndiöç

İnsanlardan Boşalan Selendi Sokaklarına Sincaplar İndi