in

Korkunç İddia: Kedileri Otelde Hapsedip Öldürdüler

Antalya’da bulunan bir otelde yaşandığı iddia edilen kedi katliamı sosyal medyada büyük tepki çekti.

Hayvanlara şiddet ve işkencenin boyutu giderek vahşileşiyor. Ege Hayvan Hakları Federasyonu (EgeFed)‘in paylaştığı bilgiye göre, Side Antalya da bulunan La Grande Resort otel, yakaladığı kedileri teneke kutulara hapsederek ölümlerine neden olduğu iddia edildi.

Otelde tatilini geçiren bir turistin anlattığı bilgilere ve çektiği görüntülerde, hapsedildiği teneke kutudan çıkamayarak ölen yavru kedilerin kalıntıları da paylaşıldı. Görüntüler sosyal medyada büyük tepki çekerken, otel hakkında şikayette bulunacağı ve sorumlular hakkında yasal işlem başlatılması istendi.

51998033 2487302594632621 1355412535255236608 n

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İşte yaşadığı korkunç olayı paylaşan kişinin ağzından yaşadıkları,

“Maalesef Kumköy’de Side La Grande’den çok üzücü ve acımasız bir mesaj bildirmek zorundayım. Hangi otel olursa olsun, hayvanların çektiği hepimizi etkiliyor. La Grande’ye geçen yıl birkaç kez gittim otelin hayvanı sevmediğini bilmeme rağmen, en azından bölgedeki kedileri hoş görüyor gibiydi. Ama şimdi 08.02.2019 akşamıydı,

O akşam, otelin alt katında bulunuyorduk.
Yemek odası çoktan kapanmıştı ve korkunç bir çığlık duyduğumuzda ve onu hemen takip ettiğimizde çok korkunç bir duruma şahit olduk.Öteki misafirler lobideydiler. Daha sonra lobide oturan diğer birkaç misafirin de duyduğu gibi, bir kuytu köşeden çığlıklar duyuluyordu ve sesleri takip ettiğimizde başta iki garson olmak üzere ve bir temizlik görevlisi Kalp Hanımı olarak bilinen kediciği ensesinden vahşi şekilde tutarak otelin arka kapısına doğru gittiklerini gördük. Kelimenin tam anlamıyla o kedicik yaşam için çığlık atıyordu !
Derhal takip ettim Ve kediciği bırakmalarını söyledim ama isteğimize rağmen, bırakmadılar ve tehditler yağdırmaya başladılar.Bizi takmamaya devam ettiler,
çocuk havuzu alanındaki merdivenlerden havuzun altındaki katakomplara kadar onları takip ettim ve Kalp Hanımı eski bir teneke kutuya, üzerlerinde ızgara gibi demirleri olan o tenekeye kediciği nasıl fırlattıklarını izlemek zorunda kaldım. Restorandan bir baş garson daha geldi çünkü çok sesliydim ortalığı yıktım, kediciği kurtarma çabasındaydım adeta.. … Annem hala merdivenlerin tepesindeydi ama kimse beni Kalp hanımı kurtarma çabamı bırakmaya ikna etmeye cesaret edemedi. O kedicik kendi başına asla o tenekeden çıkamazdı bu yüzden dışarı çıkabilmesi için kutunun üstüne eğilmek zorunda kaldım. Kurtarma çabalarım telefona videoya çekmemden daha önemliydi çünkü kedicik çok korktu bağırıyordu!
Ertesi sabah bu kutuyu fotoğraf olarak çektim ve kutunun iç kısmında gördüğünüz gibi maalesef duyulacak kadar şanslı olmayan bazı küçük ruhların kalıntıları var😭

Kalp hanımı için mutlu bir son vardı o akşam, ama diğer kediciklerin kaçamadığını veya kurtulamadığını görmek acı verici idi! Ne kadar acı çektiklerini hayal bile etmek istemiyorum…O tenekede çöp gibi atılıp aç bırakarak öldürüldüler! 😭”

52540378 2487302667965947 932082906245890048 n

Olaya tanık olan çok kişinin şikayetçi olduğu bildirilirken, EgeFed yaptığı açıklamada “bizlerde elimizde ki resim ve bilgilerle şikayetimizi yapacağız.” dedi.

51907629 2487301554632725 5725233612211617792 n

Otel yönetiminden açıklama…

Yaşanan korkunç olay karşısında ise, otel yönetimi sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, hayvan dostu bir işletme olduklarını iddia etti.

Yapılan açıklamada,

KAMUOYUNUN DİKKATİNE;
Sosyal medyada yapılan paylaşımlar ve aldığımız tepkiler üzerine zorunlu açıklama;
Çevrede birçok otel kapalı olduğundan dolayı, bölgedeki tüm kediler tesisimize gelmektedir. Ancak bu durum hijyen açısından uygun olmadığı için çevre köylerde yaşayan personellerimiz tarafından sahiplenilmek üzere alınmaktadır. Yiyecek ve içecek bölümlerinin etrafında dolaşmaları hijyen açısından uygun olmadığı için, toplatılarak sahiplenecek olan personellerimizin mesai bitimine kadar uygun yerlerde barınmaları sağlanmaktadır. Teknik servis bölümümüzde çalışan Mehmet Bey de bahsi geçen gün, götürebileceği kadar kediyi mesai bitimi olan 21:30’a kadar kendi çalıştığı bölümde muhafaza etmiştir.
Konu ile ilgili bir misafirimiz otel yetkilileri ile konuşmak yerine kendi verdiği kararlar ile hareket ederek, herhangi bir açıklama yapmamıza bile müsaade etmeden bu durumu çarpıtarak acımasızca sosyal medyada yayın yapmıştır. Oysa tüm misafirlerimiz bilirler ki tesisimiz hayvan dostudur ve tesis içerisinde artan yemekler bile çöpe değil bölge barınaklarına gitmektedir.

TÜM HAYVAN SEVERLERE DUYURULUR!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsanını Bıçaklı Bir Saldırgandan Korumak İsterken Başından Bıçaklanan Kahraman Köpek Dukeöç

İnsanını Bıçaklı Bir Saldırgandan Korumak İsterken Başından Bıçaklanan Kahraman Köpek Duke

Üç Partinin Önergesine Rağmen TBMMde Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu Neden Kurulmuyoröç

Üç Partinin Önergesine Rağmen, TBMM’de “Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu” Neden Kurulmuyor?