in

Korkunç İddia: Avustralya’da ’22 günde 300 Eski Yarış Atı Kesildi, Atların Etleri Satıldı’

Avustralya’nın Queensland eyaletinde bir mezbahada eski yarış atlarının toplu halde kesildiği ve hayvanlara eziyet edildiği haberleri üzerine soruşturma başlatıldı.

Devlet televizyonu ABC’nin haberinde 22 günde 300 eski yarış atının kesildiği, atların etlerinin insanların tüketmeleri için bazı Avrupa ve Asya ülkelerine satıldığı belirtildi.

Televizyon, hayvanların dövüldüğü ve kötü muamele gördüğü görüntüler yayımladı. Gizli kamerayla çekilen görüntülerde atların sopayla dövüldüğü ve tekmelendiği görülüyor.

Avustralya’da atları kesmek yasal. Ancak bazı eyaletler, atların barınakta tutulmasını şart koşuyor. Avustralya’da at yarışları çok popüler ve büyük bir yarış sektörü var.

Korkunç İddia Avustralyada 22 günde 300 Eski Yarış Atı Kesildi Atların Etleri Satıldı 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Eyalet yönetimi yetkilileri, atların dövüldüğü görüntüleri “korkunç” olarak niteledi.New South Wales Eyaleti’nde yarışlardan sorumlu bakan Kevin Anderson, görüntülerin at yarışları camiasında büyük rahatsızlık yarattığını söyledi.

Korkunç İddia Avustralyada 22 günde 300 Eski Yarış Atı Kesildi Atların Etleri Satıldı 1

At yarışlarının düzenleyici kurumu Racing Australia da sorumluların yargılanmasını istedi Racing Australia yetkilileri, yarışlardan çekilen atların kaydının tutulmadığını ve akıbetlerinin bilinmediğini söylüyor.

Korkunç İddiaAvustralyada 22 günde 300 Eski Yarış Atı Kesildi Atların Etleri Satıldıöç

Kurumun verilerine göre ülkede her yıl 8500 at, yarışlardan emekli ediliyor. Bu atların yüzde birinden daha azı mezbahalara gönderiliyor.

Hayvan hakları grupları, hükümetin atlarla ilgili düzenlemeler konusunda kontrolü kaybettiğini savunuyor. RSPCA adlı hayvan hakları kuruluşunun açıklamasında “Yarış yetkilileri, hayvanların yaşamlarına çok önem verdiklerini söylüyor ama atların kesildiği gerçeğini kabullenmek istemiyor” denildi.

Kaynak: BBC Türkçe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vicdansız Sürücünün Çarpıp Kaçtığı Köpeğe Yoldan Geçen Gençler Sahip Çıktı öç

Vicdansız Sürücünün Çarpıp Kaçtığı Köpeğe Yoldan Geçen Gençler Sahip Çıktı

Sopayla Acımasızca Dövülen Köpek Artık ‘Mutlu’ Olacak öç

Sopayla Acımasızca Dövülen Köpek Artık ‘Mutlu’ Olacak