in

Korkunç görüntüler: Yüz binlerce civciv canlı canlı gömüldü

COVID-19 salgını nedeniyle tavuk etine olan talebin azaldığı gerekçesi ile yüz binlerce civciv canlı halde üzerlerine toprak dökülerek öldürüldü. İran’daki bu korkunç görüntüler sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı.

İran’da tavuk etine talebin azalması nedeniyle yüz binlerce civciv canlı bir şekilde toprak gömülerek katledildi.

Sosyal medyada yayınlanan görüntülere göre bir kamyon kasasında bulunan yüz binlerce civciv önce boş araziye döküldü, sonra kepçeyle üzerlerine toprak atıldı. Civcivlerin öldürüldüğü anların görüntüleri ise sosyal medyada büyük tepki çekti.

Korona virüs nedeniyle tavuk etine olan talebin azalması ve bir günlük civciv üreticilerinin uyarılara rağmen üretimi azaltmamaları nedeniyle civcivlerin öldürüldüğü belirtildi.

İran Tarım Bakanı Yardımcısı Murteza Rızai, Covid-19 nedeniyle tavuk satışlarının azaldığını belirterek, “Covid-19 nedeniyle bir günlük civciv üretimine sınırlama getirilmişti. Ancak buna uymayan civciv üreticileri fazla kalan civcivlerini öldürmek zorunda kaldı” ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada bir günlük civcivlerin öldürüldüğü anların görüntülerinin kabul edilebilir olmadığını söyleyen Rızai, “Bir günlük civcivlerin öldürülmesi kimseden istenilmedi. Sadece döllenmiş yumurtaların bu işleme tabi tutulması gerekiyordu” dedi.

Bazı mitolojilerde kutsal sayılan Angut kuşu Türkiye’de görüntülendi!

Kocaali’de Bir Hemşire Covid-19 Tedavisi Olurken Sahip Çıktığı Sokak Hayvanlarının Belediye Tarafından Toplandığını İddia Etti